Malinô Brdo otvára letnú sezónu

Stredisko Malinô Brdo otvára letnú sezónu v sobotu 7. mája. Fotografia: Filip Kubáň
Od soboty 7. mája bude pre návštevníkov horského strediska k dispozícii 8-miestna kabínková lanovka, ako aj jeden z najlepších bike parkov na Slovensku.

Pre verejnosť budú tento víkend k dispozícii okrem kabínkovej lanovky z Hrabova na Malinô Brdo aj horské káry a terénne kolobežky. Z deviatich cyklistických tratí, ktoré sa v stredisku nachádzajú, bude najbližší víkend otvorených päť. V najväčšom slovenskom bike parku, ktorý funguje od roku 2009, budú otvorené nasledovné trate: Intro DH, DH Pro, Monster Dog, Modrý Zamat a Biďasken.

Malinô pôvodne chcelo spustiť bike park už 30. apríla, ale kvôli snehu, ktorý sa nachádzal na tratiach, sa otvorenie presunulo o týždeň neskôr. Stredisko Malinô Brdo ski & bike family park bude od soboty 7. mája do piatka 24. júna fungovať vo víkendovom režime. Prevádzková doba bude v tomto období od 8:30 do 16:30 hod. S príchodom leta a koncom školského roka sa prevádzka strediska tradične zmení na každodennú.

Od soboty 25. júna do nedele 4. septembra bude Malinô otvorené denne od 8:30 do 17:00 hod. Po skončení letných prázdnin prejde stredisko opätovne na víkendovú prevádzku. Koniec sezóny v najväčšom dolnoliptovskom horskom stredisku je predbežne naplánovaný na 9. októbra.

Lákadlom sú nižšie ceny

Pre cyklistov a návštevníkov si stredisko pripravilo do začiatku leta zvýhodnené ceny. Celodenný lístok do bike parku bude stáť do konca júna 18 eur. Rovnako znížené ceny budú aj v prípade obľúbených terénnych kolobežiek a kár. Cenník strediska nájdete TU.

Tohtoročná letná prevádzka do veľkej miery kopíruje tú z predošlých rokov. Minulý rok bolo stredisko v prevádzke od 5. júna do 10. októbra. Počas letných mesiacov (júl, august) fungovalo Malinô každodenne.

Tento rok nebude pre návštevníkov strediska k dispozícii 4-sedačková lanovka na vrchol Malinného Brda. Tá bola naposledy v prevádzke počas leta v roku 2019. V letnej sezóny sa návštevníci Malina môžu tešiť aj na niekoľko akcií, ktoré stredisko oficiálne oznámi počas najbližších týždňov.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.