Mrva predĺžil zmluvu v Ružomberku

Mrva predĺžil zmluvu s Ružomberkom o dva a pol roka. Foto: Rudolf Maškurica.
Mrva predĺžil zmluvu s Ružomberkom o dva a pol roka. Foto: Rudolf Maškurica.

Predstavitelia MFK Ružomberok sa dohodli na predĺžení zmluvy s obrancom Máriom Mrvom.

23-ročný futbalista začínal s futbalom v klub OŠK Bešenová, odkiaľ si to v roku 2012 namieril na hosťovanie do ružomberského klubu. Následne v roku 2016 do Mestského futbalového klubu (MFK) Ružomberok aj prestúpil.

V sezóne 2019/2020 sa stal v mladom veku stálicou v ružomberskej rezerve, ktorá hrávala druhú slovenskú ligu. Po zrušení rezervy sa prebojoval do kádra ružomberského Áčka, kde doteraz nazbieral v slovenskej Fortuna lige päťdesiatpäť štartov, v ktorých strelil dovedna dva góly.

Túto sezónu si pripísal aj štart za MFK Ružomberok v Európskej konferenčnej lige UEFA. Okrem tohto sezónnych piatich ligových zápasov nastúpil aj za MŠK Rimavská Sobota, s ktorou má Ružomberok uzatvorenú dohodu o striedavých štartoch. Jeho zmluva má platnosť do 31. mája 2025.

Ružomberok čaká náročná jar

Jarná časť Fortuna ligy už klope na dvere a Ružomberčanov čaká mimoriadne ťažký duel hneď na úvod, kedy sa 14. februára stretnú na domácom štadióne s MFK Zemplín Michalovce.

Aj napriek tomu, že sa ružomberskí futbalisti nachádzajú na 5. priečke zaručujúcej skupinovú nadstavbu o titul, všetky miestenky ešte rozdané neboli. Do konca základnej časti ostávajú ešte štyri kolá, čo znamená, že v hre je ešte dvanásť bodov, ktoré môžu byť mimoriadne dôležité pre všetky tímy a ich ambície v skupine o titul.

Medzi piatou a desiatou pozíciou je rozdiel iba piatich bodov. Do skupiny, ktorá chce zabojovať o vrchnú šestku sa zapojí určite aj prvý jarný ligový súper MFK Zemplín Michalovce, ktorý stráca na futbalistov Ružomberka iba tri body a zimnú pauzu prezimoval na 8. priečke.

Následne čaká 17. februára  na ružomberských futbalistov ligový duel v Trnave proti Spartaku a 26. februára krajské derby s MŠK Žilina. Základnú časť uzavrú Ružomberčania domácim zápasom s DAC Dunajská Streda 4. marca. Následne sa ligová tabuľka rozdelí na dve skupiny – skupina o titul a skupina o udržanie, kde sa jej účastníci stretnú v dvojkolovom systéme každý s každým.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.