Na detskom oddelení je obsadená polovica lôžok

ilustrašné foto. Zdroj: canva.com

Niektoré deti strávia Vianoce v nemocnici. Na detskom oddelení Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku je momentálne hospitalizovaných osem pacientov.

Nie všetci môžu tráviť najkrajšie sviatky v roku v kruhu svojich v pohode domova a v okruhu svojich blízkych. Patria k nim aj pacienti, ktorí v dôsledku nepriaznivého zdravotného stavu musia počas tohtoročných Vianoc ostať v nemocnici. Ťažké je to pre všetkých, zvlášť pre deti.

Hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP v Ružomberku Petra Dišková pre RK Magazín povedala, že momentálne je na detskej klinike hospitalizovaných osem pacientov vo veku od troch mesiacov do piatich rokov. Celková kapacita oddelenia je pätnásť lôžok.  Obsadená je teda viac ako polovica

„Vo väčšine prípadov ide o zápaly dýchacích ciest, ktoré úzko súvisia so súčasnou epidemiologickou situáciou. Situácia sa každým dňom mení a počas Vianoc môže byť situácia odlišná,“ dodala Dišková.

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.