Na Donovaloch pred odbočkou na Korytnicu došlo k tragickej dopravnej nehode

Jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Horský priechod úplne uzavreli. Na mieste zasahujú aj ružomberskí hasiči. 

V utorok popoludní došlo na Donovaloch k tragickej dopravnej nehode. Pri čelnej zrážke nákladného a osobného motorového vozidla jedna osoba utrpela devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Nehoda úplne zablokovala premávku na horskom priechode.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, sedem hasičov na dvoch kusoch techniky z Banskej Bystrice a traja z Ružomberka.

„Na mieste tragickej udalosti došlo k zrážke osobného auta s kamiónom. Podľa doterajších zistení mal vodič osobného auta prejsť súvisle do protismernej časti, pričom vodič oprotiidúceho kamióna už nedokázal zrážke zabrániť. Presná príčina vzniku nehody bude známa až po jej vyšetrení. Do neho priberieme znalcov z odboru dopravy či súdneho lekárstva. Bližšie informácie poskytneme až po jeho ukončení,“ reagovala polícia.

Foto: Polícia SR – Banskobystrický kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.