V Likavke spadlo auto z mosta, vodič neprežil

V aute sa viezli dve osoby. Spolujazdkyňu previezli do vojenskej nemocnice, kde leží vo vážnom stave.

Ružomberskí hasiči zasahovali v poobedňajších hodinách pri dopravnej nehode v Likavke, kde z doposiaľ nezistených príčin zišlo auto z mosta. Informovalo o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti.

“V tom čase sa vo vozidle nachádzali dvaja účastníci, pričom jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla,” uvádza Prezídium v príspevku. Druhú osobu previezli do nemocnice.

“Žena je na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny. Jej zdravotný stav je vážny,” potvrdila pre Ružomberský magazín hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia a vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru.

Za necelý rok ide už o ďalšiu nehodu na tomto úseku. Vlani v decembri spadla z mosta žena, ktorá v aute viezla dve deti. Začiatkom tohto roka spadol priamo do Váhu aj vodič dodávky. Pri oboch nehodách všetci účastníci prežili.

Foto z miesta tragédie:
Tragická nehoda v Likavke (Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru/Facebook)
Na mieste zasahovali ružomberskí hasiči. (Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru/Facebook)

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

 

Foto: HaZZ

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.