Na Rovni sa pripravuje ďalší developerský zámer, pribudnúť by mohlo takmer 60 bytov

V exponovanej lokalite križovatke ulice Poľná a Za dráhou pripravuje developerská spoločnosť Nelly výstavbu bytového domu s takmer 60 bytmi.

Investičný zámer je plánovaný na dnes nevyužívanej parcele na nároží ulíc Za dráhou a Poľná na ktorej sa v súčasnosti nachádza len zasypaná zemina z výstavby nábrežného viaduktu a rôzne náletové dreviny. Ako je možné vidieť na susednom objekte, tak v prípade vhodnej sanácie svahu a vybudovaniu oporného múru je možná výstavba aj na komplikovanejšej svahovitej parcele. Celá lokalita prebieha v uplynulých rokoch výrazným developmentom. Za posledných 5 rokov v nej pribudlo nákupné centrum, novostavba bytovky, menšieho polyfunkčného objektu, pozemných komunikácii a zrekonštruovala sa aj niekdajšia výmenička na obchod s oblečením. Majiteľa zmenila aj kontroverzná parcela pri pôvodnej panelovej bytovke obohnaná pletivom na ktorej je podľa rôznych kuolárnych informácii aktuálne tiež plánovaná výstavba. Je tak dosť pravdepodobné, že rozvoj a urbanizácia tejto lokality bude v nasledujúcich rokoch pokračovať.

Vizualizácia projektu CITY Park. Zdroj: Nelly/A3UM 21

Zámer pod pracovným názvom „CITY Park“ predstavuje 8-podlažný objekt s nárožnou dominantou a zníženou časťou pokračujúcou smerom k viaduktu štátnej cesty I/18. Približne 60-ku bytov by na prízemí doplnili 2 obchodné priestory a rezidenčné parkovanie pre majiteľov bytov. Parkovanie v lokalite chce developer vyriešiť v spolupráci s mestom a to vybudovaním a rozšírením súčasného parkoviska na ulici Poľná pri basketbalovom ihrisku, ktoré chce podľa jeho slov následne odovzdať do užívania mestu a teda by slúžilo ako verejné parkovisko. Zároveň je spoločnosť Nelly podľa ich ochotná participovať aj na prípadnom vybudovaní ďalších odstavných plôch v lokalite, napríklad na dnes už zaniknutom tenisovom kurte pri starej plavárni. Celý projekt je dnes ešte len vo fáze predstaveného zámeru. V uplynulých dňoch dostal developer kladné stanovisko ohľadom územnoplánovacej informácie, ktorá potvrdila, že predstavený bytový dom je v súlade s územným plánom a môže byť v takomto rozsahu a mierke na danom území postavený. Táto fáza je však len úvodnou a tak nie je možné ani presne stanoviť začiatok prípadnej výstavby, či presnú podobu daného zámeru.

Spoločnosť Nelly by chcela za traťou na Poľnej vybudovať verejné parkovisko. Foto: Tomáš Kajúch

Pre sídlisko Roveň, ale aj mesto Ružomberok je takýto zámer dobrou správou. Naznačuje totiž záujem developerov o investičnú výstavbu v meste, ktorá bola v uplynulých rokoch na veľmi slabej úrovni. Samotný zámer využíva voľnú parcelu v exponovanej lokalite a mestotvorne zahusťuje lokalitu v súlade s urbanizačnými trendami tvorby miest. V krátkom čase sa v meste jedná už o tretí predstavený bytový projekt v meste z čoho jeden je aktuálne už aj vo výstavbe a podľa dostupných informácii by v najbližších týždňoch malo dôjsť k predstaveniu ďalšieho bytového projektu od iného developera.

Priestor, kde má developer v pláne vybudovať bytový dom je v súčasnosti nevyužívaný a zanedbaný. Len donedávna patril štátu. Foto: Tomáš Kajúch

Takto by mohla bytovka vyzerať. Vizualizácia: Nelly/A3UM 21

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som lokálpatriot. Zaujímajú ma všetky témy týkajúce sa Ružomberka. Prioritne sa venujem témam územného, sociálneho a mestkého rozvoja.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.