Na Veľkom Choči bol rekordný počet turistov

Na Veľký Choč vystúpil rekordný počet turistov. Foto: Michal Grieš
V nedeľu 6. marca usporiadali tradičný výstup na Veľký Choč pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Na 26. ročníku sa zúčastnilo viac ako osemdesiat turistov.

Klub nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAS) a Klub slovenských turistov v Ružomberku usporiadali v nedeľu 6. marca tradičný výstup na Veľký Choč (1611 m), pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Podľa informácií hlavného organizátora Róberta Fajtu, 26. ročník bol výnimočný vysokým počtom účastníkov. Na dominantu dolného Liptova vystúpilo viac ako osemdesiat turistov.

„Mali sme pripravených cez päťdesiat účastníckych listov a štyridsať drobných darčekov pre ženy, a bolo ich nakoniec málo, s takou veľkou účasťou sme nepočítali,“ hovorí Fajta. Trasa viedla od Valaskej Dubovej a terén bol, podľa organizátorov, schodný. Niektorí účastníci mali so sebou aj mačky.

Počasie bolo spočiatku zamračené, pri výstupe na Poľanu sa ukázalo slnko.  KNAS má dnes dvadsaťjeden členov a počas roka pripravujú ďalšie podujatia. Patrí k nim aj Fašiangový výstup na Mních, ktorého 24. ročník sa uskutočnil posledný februárový víkend.

Fotogaléria:

Text k foto: Na Veľký Choč vystúpil rekordný počet turistov. Foto: Michal Grieš

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.