Na železničnej trati došlo k tragickej nehode

V piatok 14. januára došlo v popoludňajších hodinách krátko po 15:30 hod. k zrážke vlaku s osobou na železničnej trati medzi Likavkou a Ružomberkom. Následky boli smrteľné.

Podľa vyjadrenia Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK) na sociálnej sieti Twitter sa usmrtená osoba na železničnej trati pohybovala neoprávnene. Zrážka s rýchlikom R 607 spôsobila zdržanie vlakov takmer 90 minút na danom úseku. Vlaková doprava bola následne vylúčená v úseku Ľubochňa – Ružomberok. Krátko po 16. hodine obnovili dopravu po jednej koľaji. Aktuálne je obnovená doprava v úseku Ľubochňa – Ružomberok bez obmedzenia, vlaky však naďalej meškajú.

Udalosť potvrdilo aj Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline. Na miesto boli vyslaní traja hasiči s jedným kusom techniky a polícia, ako aj rýchla zdravotná služba.

Na železnici medzi Likavkou a Ružomberkom došlo k smrteľnej nehode.

Foto: Jaroslav Moravčík

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.