Norbert Hrnčár: Budeme dobrí a budeme silní

Tréner futbalistov MFK Ružomberok je pred nedeľňajším začiatkom jarnej časti súťaže optimista. Prizvukuje však, že až zápasy ukážu realitu.

Už v sobotu začína jarná časť futbalovej Fortuna ligy. Čo je nové pred druhou časťou sezóny prezentovali zástupcovia MFK v stredu popoludní na tlačovej konferencii.

Cieľ je Európska liga

„Očakávanie máme veľké. Najskôr sa chceme dostať do prvej šestky a potom zabojovať o Európske poháre,“ vyslovil očakávané neočakávaný muž, ktorý predstúpil pred médiá ako člen vedenia klubu, manažér Milan Bezák. Nahradil zvyčajného zástupcu MFK Dušana Tittela, ktorý má parlamentné povinnosti.

Ambície potvrdil aj tréner Norbert Hrčnár, ktorý nepochybuje, že v prvých troch jarných zápasoch Ružomberok uhrá potrebné body na si prvú šestku, ktorá bude hrať o titul. Čisto teoreticky by oranžovým mohli na definitívu stačiť tri body.

„Som presvedčený o tom, že budeme dobrí, budeme silní a budeme zdatným protivníkom pre každého jedného v lige. A uvidíme, čo bude na konci súťaže,“ hovoril zachrípnutým hlasom tréner Norbert Hrnčár.

Aktuálne užíva antibiotiká, no do nedele by chcel byť fit. Vládal však zdôrazniť, že či povedie cesta do Európy cez ligu alebo Slovenský pohár, je to jedno. Obom súťažiam pripisujú rovnaký význam.

Nováčikovia v šatni

„Prípravu sme mali kvalitnú. Verím, že to bude stačiť na to, aby sme dosiahli, čo chceme. Neviem sa už dočkať zápasov. Prípravu nemám rád,“ odpovedal nový kapitán tímu, 32-ročný stopér Ján Maslo.

Post „zdedil“ po Dominikovi Kružliakovi, ktorý si hneď na prvom zimnom tréningu poranil väzivá v kolene a minimálne pol roka si od futbalu oddýchne.

Ján Maslo

„Necítim sa ako kapitán. Domino je kapitán. Len ho zastupujem,“ rezolútne odmietol pozitívne narážky na kapitánsku pásku Maslo. „Som v kabíne najstarší, tak to tak asi prirodzene vyšlo,“ dodal.

Veliť bude napokon aj šiestim novým futbalistom, ktorí počas zimy do kádra pribudli. Najvýraznejšie sa klub posilnil v ofenzíve. Zo Zlatých Moraviec prišiel deväť gólový Róbert Gešnábel. Na hosťovanie z pražskej Sparty zase Dávid Čapek.

„Vedeli sme, že tu nás tlačí topánka. Potrebujeme viac možností, útočnej sily a gólov. Títo dvaja by nám mali priniesť konkurenciu aj variabilitu do ofenzívy,“ zhodnotil Hrnčár.

Okrem nich prišiel na post brankárskej dvojky Lukáš Urminský z Dolnej Ždane. Podľa Hrnčára je potrebné, aby rezervný brankár Ivan Krajčírik viac chytal v juniorke a v béčku, a preto tento transfer.

Do obrany pôvodne MFK v zime nikoho nezháňal. Zranenie Kružliaka však otvorilo prestupové dvere aj týmto smerom. Klub sa napokon dohodol s Branislavom Ľuptákom, ktorého Hrnčár osobne poznal z Banskej Bystrice, a z hosťovania v Mikuláši si stiahol Lukáša Ondreka.

Posledným nováčikom je Adam Brenkus z Trenčína. „Ide o mladého, 19-ročného záložníka. Je to kúpa do budúcnosti. Perspektívny hráč ktorý bude s nami trénovať, ale hrávať bude zatiaľ zrejme v rezerve a doraste,“ vysvetlil zámery Hrnčár, podľa ktorého transfery nie sú bezhlavé, ale také, ktoré sú cielené a Ružomberku pomôžu.

Mužstvo absolvovalo v príprave sústredenie v Chorvátsku, ktoré podľa trénera vyšlo herne aj klimatickými podmienkami. Z ôsmich prípravných zápasov vyhral Ružomberok päť. Tri prehral, vrátane generálky v Prahe s Bohemiansom (0:1).

 

Najbližšie zápasy MFK Ružomberok:

  1. kolo, nedeľa, 18. 02., o 14:00, MŠK Žilina – MFK Ružomberok
  2. kolo, sobota, 24. 02., o 14:00, MFK Ružomberok – FC Nitra
  3. kolo, sobota, 03. 03., o 14:00, 1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok

Titulná fotografia – Ján Maslo (vľavo), Norbert Hrnčár (v strede) a Milan Bezák na tlačovej konferencii MFK Ružomberok pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy. Autor – Rudolf Maškurica, Zdroj – mfkruzomberok.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.