Opití bezdomovci sa chceli ubytovať

V uplynulom týždni zasahovali mestskí policajti pri neoprávnenom ubytovaní bezdomovca v byte, fajčiarovi na zastávke, a pomáhali aj záchranárom s agresívnym pacientom.

So žiadosťou o prítomnosť hliadky sa na mestskú políciu obrátil správca ubytovne pre ľudí bez domova. V pondelok, 29. januára večer sa hodinu pred polnocou chceli ubytovať dvaja muži, no boli zjavne pod vplyvom alkoholu. V takomto stave ich odmietli ubytovať. Podnapití muži na to reagovali agresívnym správaním. Situáciu musela upokojiť vyslaná hliadka. Po upozornení muži sami z ubytovne odišli aj bez vykonania dychovej skúšky.

Zákazník jednej z herní v meste oznámil na tiesňovú linku mestskej polície 159, že tam majú problém s opitým zákazníkom. Tento má obťažovať nielen hostí ale aj samotnú obsluhu podniku. V utorok 30. januára ešte pred šiestou hodinou ráno preto vyslal operačný príslušník na miesto hliadku. Tá našla na zemi ležať muža, ktorý so sebou hádzal, húkal, vykrikoval nezrozumiteľné slová. Správal sa ako pri epileptickom záchvate, preto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Išlo o 48-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý sa aj k záchranárom správal agresívne. Z tohto dôvodu hliadka asistovala pri jeho prevoze do nemocnice.

V posledný januárový deň si cestujúci krátil čakanie na autobus fajčením priamo pod prístreškom zastávky. Keď zbadal prichádzajúcu hliadku mestskej polície, rýchlo odhodil cigaretu na zem, čím sa dopustil ďalšieho priestupku. Hliadka zistila, že ide o 24-ročného muža z okresu Bardejov. Porušenie zákazu fajčiť v prístreškoch a na zastávkach verejnej osobnej dopravy vyriešili mestskí policajti na mieste uložením blokovej pokuty.

Správkyňa mestskej ubytovne na Bystrickej ceste si všimla, že do jedného z bytov sa nasťahoval neznámy bezdomovec. Na jej výzvu, aby ubytovňu opustil, nereagoval. Hliadka po príchode na miesto kontaktovala správkyňu a spolu išli k bytu, kde sa mal muž zdržiavať. Tam sa dozvedeli, že nájomníčka mu síce umožnila vstup do bytu, no bez akéhokoľvek povolenia a súhlasu majiteľa bytu. Po upozornení na porušenie zmluvy a možné právne následky pre nájomníčku, muž z bytu odišiel.

Zdroj – z tlačovej správy Mestskej polície Ružomberok z dňa 2. februára 2018

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.