Opitých výtržníkov, stratené veci, ale aj narúšanie nočného kľudu riešila v ostatnom týždni Mestská polícia v Ružomberku

Opití výtržníci, krvácajúci chodec na ceste, stratená peňaženka aj mobilný telefón, ale tiež otvorený batožinový priestor na osobnom aute. Mestská polícia riešila v uplynulom týždni viacero prípadov.

Niekoľko minút pred polnocou, v piatok 16. februára si hliadka mestskej polície všimla na ulici Panská opitého mladíka. Tento hulákal a kopal do okna jednej z prevádzok na uvedenej ulici. Mladého muža musela hliadka opakovane vyzvať, aby upustil od protiprávneho konania. Pretože nepredložil doklad totožnosti bol predvedený na útvar mestskej polície za účelom jej zistenia. Tu bol podrobený aj orientačnej dychovej skúške. V dychu mal viac ako 2,2 promile alkoholu. Išlo o 20-ročného muža z Ružomberka. Za priestupok proti verejnému poriadku mu bola uložená bloková pokuta vo výške 30 eur.

Vodiči prechádzajúci Žilinskou cestou si v sobotu 17. februára podvečer všimli v blízkosti čerpacej stanice po ceste sa pohybovať chodca. Mali podozrenie, že tento je pod vplyvom alkoholu a vec oznámili v obave, aby muž neskončil pod kolesami nejakého vozidla. Hliadka zistila, že ide o 34-ročného Ružomberčana. Tento bol však zranený, na ľavej dlani mal hlbokú reznú ranu. Aj keď spočiatku namietal, hliadka mu privolala rýchlu zdravotnú pomoc. Do príchodu záchranárov muž uviedol, že ranu si spôsobil pádom na ostrý predmet. Sanitka ho odviezla na ošetrenie do nemocnice.

V sobotu 17. februára vošiel do jedného z hotelov mladý muž pod vplyvom alkoholu a zamkol sa na toaletách. Na výzvy zamestnancov nereagoval, preto privolali mestskú políciu. Hliadka zistila, že ide o 24-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš. V hoteli nespôsobil nijakú škodu, preto ho hliadka vyzvala, aby hotel opustil. Vo štvrtok 22. februára sa s mladým mužom stretli členovia hliadky opäť. V noci na neho upozornili obyvatelia bytovky na Hrabovskej ceste. Muž si totiž ustlal pod schodmi a chcel tu prespať. Aj tento priestor musel na výzvu policajtov opustiť.

V nedeľu 18. februára našla obyvateľka ulice Liptovská v kartónovej krabici na letáky hodenú peňaženku. V nej sa nachádzali aj osobné doklady na základe ktorých bolo zistené, že patria mužovi bývajúcemu na ulici Plavisko. Nájdenú peňaženku vrátili mestskí  policajti jej majiteľovi.

Hodinu po polnoci, v utorok 20. februára mestskí policajti kontrolovali na základe telefonického oznámenia vozidlo parkujúce na Nábreží M. R. Štefánika. Toto malo otvorené dvere na batožinovom priestore. Vozidlo nemalo znaky násilného otvorenia, bolo však evidované na právnickú osobu, ktorú sa v  noci nepodarilo kontaktovať. Hliadka na aute zabuchla otvorené dvere, čím sa tieto zaistili. Vodiča kontaktovali až ráno, ten z auta vykladal tovar a pozabudol dvere zavrieť.

Na útvar mestskej polície doniesol v stredu 21. februára 50-ročný muž z Likavky mobilný telefón, ktorý našiel pri Hoteli Kultúra na chodníku. Polícia našla a kontaktovala majiteľa telefónu, ktorý si prišiel nájdenú vec na mestskú políciu prevziať.

Hliadka mestskej polície preverovala vo štvrtok 22. februára nadránom telefonické oznámenie na ulici Bystrická cesta. V jednom z bytov malo dochádzať k porušovaniu nočného kľudu. Mestskí policajti kontaktovali oznamovateľa a následne aj podozrivého z priestupku. Mladý muž pripustil, že napriek neskorej nočnej hodine mal návštevu a pozerali televízor, ktorý bol hlasnejšie pustený. Za priestupok proti verejnému poriadku mu bola uložená bloková pokuta.

Nie všetky prípady, najmä stratených či zabudnutých vecí, však musia skončiť pre majiteľov ako v uvedených prípadoch. Preto aj z tohto dôvodu chce mestská polícia upozorniť širokú verejnosť, aby si dávala väčší pozor na osobné veci.

Zdroj: Z tlačovej správy Mestskej polície v Ružomberku z dňa 23. februára 2018

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.