Po zrážke dvoch dodávok zomrel spolujazdec

Dnes ráno sa v Liptovskej Osade stala v skorých ranných hodinách dopravná nehoda. Obaja vodiči utrpeli zranenia, spolujazdec im na mieste podľahol.

Dodávku Renault Master šoféroval 38-ročný muž pôvodom zo Srbska. Jazdil v smere Banská Bystrica – Ružomberok, no z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcou dodávkou Fiat Ducato, ktorú šoféroval 41-ročný vodič.

V havarovaných motorových vozidlách sa nachádzali dve zakliesnené osoby. Hasiči za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho náradia vyslobodili jednu zranenú osobu a pomohli ju naložiť do vozidla Záchrannej zdravotnej služby. Následne vyslobodili aj 62-ročného spolujazdca, u ktorého už lekár skonštatoval smrť. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.