Polícia hľadá cyklistu, ktorý zrazil chodca na priechode pre chodcov v centre mesta

Polícia žiada o pomoc pri stotožnení osoby. Zdroj: FB/Polícia SR - Žilinský kraj
Cyklista spôsobil mužovi zranenia, z miesta nehody ušiel.

Krajská polícia pátra po totožnosti osoby na fotografiách, respektíve svedkoch dopravnej nehody, ku ktorej došlo v stredu 2. augusta 2023 v čase okolo 13:50 hod. na Ulici Riadok v Ružomberku. Cyklista mal v uvedenom čase zraziť chodca, ktorý prechádzal cez priechod pre chodcov. Z miesta nehody ušiel.

,,Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že doposiaľ neznámy cyklista viedol bicykel smerom z pešej zóny ulice Podhora smerom na most ponad rieku Revúca a na riadne vyznačenom priechode pre chodcov narazil do chodca, ktorému spôsobil zranenia,” informovala krajská polícia na sociálnej sieti.

Ak poznáte jeho totožnosť, kontaktujte políciu

Cyklista je mužského pohlavia a má približne 35 až 40 rokov. Na fotografiách má bielu prilbu, bielo-modré tričko, sivý ruksak, krátke čierne nohavice a žlté cyklistické topánky. Cestný bicykel je bielej farby, má baranové riadidlá a fľašu na vodu s držiakom v ráme bicykla.

,,Žiadame občanov, ktorí majú informácie k totožnosti osoby na fotografii, resp. boli svedkami uvedenej dopravnej nehody, aby tieto oznámili priamo na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Ružomberku na tel. č. 0961483515, na bezplatnom telefónnom čísle 158, prípadne aj na našu oficiálnu stránku Facebooku: Polícia SR – Žilinský kraj,” ozrejmili z polície.

Napísala aj svedkyňa dopravnej nehody

Pod príspevkom sa objavil aj komentár svedkyne, ktorá popísala uvedenú dopravnú nehodu.

,,Pri tomto som osobne bola. Chudák deduško, vyľakaný, krvavý, pristavil sa pri ňom jeden pár, ktorý mu pomohol a počkal do príchodu záchranky. Chvalabohu za nich. Neverím, že niekto môže takto bezcitne nechať starčeka na zemi zraneného a bicyklovať ďalej,” uviedla svedkyňa v komentári.

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.