Premiér aj minister zdravotníctva podporia očkovanie v kraji

Žilinský kraj sa zapája do celonárodnej kampane na podporu očkovania Darujme si Vianoce pod gesciou ministerstva zdravotníctva. Akciu tento víkend podporia aj predseda vlády Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a županka Erika Jurinová.

Základným cieľom očkovacieho týždňa je spojiť sily v podpore očkovania a spoločne na národnej úrovni komunikovať tému vakcinácie, ktorou žije celá krajina. Celé podujatie odštartuje už túto sobotu 11. decembra vo všetkých samosprávnych krajoch a trvať bude do 18. decembra. Počas týždňa do regiónov zavítajú viacerí predstavitelia vlády, osobnosti umeleckého a športového života, ale aj odborníci, aby svojím príkladom, podporou či odbornými argumentami presvedčili tých, ktorí sa doposiaľ pre očkovanie nerozhodli. 

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) má na očkovací týždeň pripravených 17 406 termínov. V sobotu otvorí osem vakcinačných centier rovnako pre registrovaných aj neregistrovaných záujemcov v celom regióne – v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Martine, Námestove, Trstenej, Čadci a Žiline. Viaceré očkovacie centrá pripravia stánok s nealkoholickým punčom a vianočnou hudbou, rozdávať budú medovníčky alebo letáky o benefitoch očkovania. Od pondelka bude otvorených všetkých 11 centier a očkovať budú podľa rozpisov, ktoré župa pravidelne uverejňuje na svojom webovom sídle v oddiele #ZAvakcinovanýKRAJ, na hlavnej stránke v aktualitách, ako aj na krajskom profile sociálnej siete FB.

VakciZuzka bude v sobotu očkovať v Ivachnovej a Bešeňovej

Doma nezostane ani vakcinačná linka VakciZuzka. V sobotu bude očkovať v Ivachnovej a Bešeňovej. „Očkovací tím bude v sobotu sprevádzať minister zdravotníctva Lengvarský, ktorý je sám lekárom a preto bude aj očkovať, a to v obci Ivachnová. Verím, že vďaka tejto posile budeme môcť zaočkovať viac ľudí než obvykle,“ povedala Silvia Pekarčíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK. 

Celonárodnej kampani sa bude župa intenzívne venovať aj na svojich sociálnych sieťach. Počas očkovacieho maratónu bude pravidelne pridávať podporný obsah na sociálnych sieťach. Verejnosti sa zo spotov prihovoria osobnosti spoločenského a ekonomického života, medzi inými napríklad rektor Žilinskej univerzity, zástupca spoločnosti KIA, no svoje skúsenosti sprostredkujú aj lekári alebo ľudia, ktorí covid prekonali. Ďalším obsahom budú prispievať všetky kraje i ministerstvo. 

„COVID-19 sa netýka len jedného sektora alebo regiónu, je to celospoločenský a celonárodný problém. Chcem preto poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom rozhodli zapojiť do aktivít. Je to skutočné gesto spolupatričnosti a zomknutia sa ľudí v tomto predvianočnom období pre jediné východisko z pandémie, ktoré aktuálne máme. Sú krajiny, ktoré to zvládli a ja dúfam, že Slovensko sa čoskoro k nim pripojí,“ zdôraznila županka Erika Jurinová. 

Predsedníčka ŽSK už túto sobotu sama navštívi očkovacie centrá v Námestove, Dolnom Kubíne a pripojí sa i k VackiZuzke počas očkovania v Ivachnovej, aby podporila zdravotníkov a povzbudila ľudí k očkovaniu. Do Dolnooravskej nemocnice zavíta spoločne s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, ktorý ako administratívna podpora vypomôže aj tímu VakciZuzky.  

Tlačová správa ŽSK.

Titulná fotografia: Mobilná očkovacia jednotka VakciZuzka bude v sobotu 11. decembra očkovať v Bešeňovej a Ivachnovej. Zdroj: ŽSK. 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.