Prvá prehra v sezóne prišla v závere zápasu

Prvá prehra Ružomberčanov v sezóne. Slovan rozhodol o víťazstve v závere zápasu. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali na domácom trávniku v nedeľu 28. augusta v rámci 7. kola Fortuna ligy s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava najtesnejším rozdielom. O výhre rozhodli hostia v nadstavenom čase.

Slovanisti vo štvrtok postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA. Dalo sa očakávať, že do zápasu s Ružomberok nastúpia s hráčmi, ktorí v sezóne až toľko hracieho času nedostávajú. Avšak opak bol pravdou.

Už hneď v úvodných sekundách mal Slovan otvárací gól na kopačkách, loptu sa však Medveďovi nepodarilo umiestniť za brankára Frühwalda. V 2. minúte pálil spoza šestnástky Barseghjan, no jeho strelu zastavilo brvno.

O deväť minút neskôr sa dostali do prvej šance aj domáci futbalisti, keď na Fabišov priamy kop najvyššie vyskočil Kelemen, ktorého hlavička skončila iba v rukaviciach brankára Trnovského. V 35. minúte posielal Fabiš pas na Gereca, ktorý to vyskúšal spoza hranice veľkého vápna. Ani jeho pokus neskončil v bránke.

Slovan zvýšil v druhom polčase ofenzívnu aktivitu

V 52. minúte to aktívny Barseghjan napálil vedľa Fruhwaldovej brány. O sedem minút musel brankár Frühwald pri ďalšom Barseghjanovom pokuse zasahovať. V zápätí Frühwald opäť zasahoval, keď vyrážal pokus Lovata.

Aktívny Lovat to skúšal na Frühwalda aj v 77. minúte, no opäť nepochodil. V 80. minúte trafil Fabiš tvrdou strelou Gereca. Z následného protiútoku mohol otvoriť skóre zápasu Barseghjan, no ani ten netrafil bránu. V 90. minúte sa do obrovskej šance dostal Regáli, no vo vysokej rýchlosti mu v gólovej šanci zabránil vybehnutý brankár Trnovský.

V závere nadstaveného času poslal Green z ľavej vertikály center do stredu pokutového územia. Tam umiestnil loptu hlavičkou do pravej strany brány Barseghjan – 0:1. Gól arménskeho reprezentačného krídelníka teda rozhodol o prvej ružomberskej prehra v tejto sezóne.

Struhár opäť pochválil svojich zverencov

Podľa trénera Petra Struhára mal Slovan lepší vstup do zápasu ako Ružomberok, čo prispelo aj k tomu, kto viedol tempo zápasu. „Videli ste, že Slovan mal veľmi dobrý vstup do zápasu. Vedeli sme, že budú robiť všetko preto, aby u nás vyhrali a aby boli v tom zápase dominantnejší,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii lodivod domácich.

Aj napriek bodovej strate a prepadávaniu sa v ligovej tabuľke tréner Struhár svojich zverencov za predvedenú hru neustále chváli. „Musím pochváliť našich hráčov, že tí, ktorí nastúpili. Mrzí nás hlavne záverečná minúta, kde sme ten zápas mali uhrať a nemali sme inkasovať gól,“ povedal na margo hry ružomberských futbalistov.

Struhára mrzí iba to, že z gólových šancí sa im nedarí skórovať. „Vidím ale veľa pozitív v tom, že sme vedeli byť v niektorých fázach hry nebezpeční aj pre Slovan. Vytvorili sme si dostatok štandardných situácií. Škoda, že sa nám nepodarila nejaká využiť,“ dokončil.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti už túto stredu na Zemplíne proti miestnemu MFK Zemplín Michalovce. Výkop je naplánovaný na 18:00 hod.

Fortuna liga – 7. kolo:

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 90. Barseghjan. Žltá karta: 90. Regáli. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel. Diváci: 2574.

MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva, Maslo, Malý – Luterán (57. Halabrín), Fabiš, Mojžiš (83. Selecký), Madleňák – Gerec (90. Dopater), Kelemen (57. Tučný), Regáli.

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský – Hrnčár (70. Kankava), Kašia, Morlacchi, Lovat – Barseghjan, Mustafič, Pauschek (90. Medveděv), Čavrić – E. Ramirez (70. Green), Medved (78. Šaponjić).

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.