Ruža doma nerozkvitla. Ďalšia strata bodov po remíze s Duklou Banská Bystrica

Ruža stratila body doma s Duklou. Foto: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti remizovali v sobotu 22. októbra v rámci 15. kola Fortuna ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica 1:1.

Do úvodnej šance v zápase sa dostali domáci futbalisti, keď to v 3. minúte na brankára Hrušku vyskúšal Bobček. Jeho pokus však brankár Dukly vychytal. V 9. minúte mohli skóre zápasu otvárať hostia z Banskej Bystrice, avšak Polievku vymazal dobrým zákrokom Krajčírik.

O dve minúty neskôr to vyskúšal na Krajčírika z diaľky Rymarenko, pokus však bol nepresný a skončil mimo siete ružomberského brankára. V 24. minúte vystrelil z diaľky aj na opačnej strane Luterán. Jeho pekná nebezpečná prízemná strela však skóre zápasu neotvorila.

O tri minúty neskôr sa do šance dostal najlepší strelec Dukly Polievka, no ani ten nenapol sieť. Do polčasu sa už nič závažné na ihrisku nestalo a do šatní šli oba tímy za nerozhodného výsledku 0:0.

Zverencom trénera Petra Struhára hráči Dukly prvý polčas odolávali. „V prvom polčase sme chceli hlavne v útočnej zóne vytvárať tlak na súpera. Celkom dobre z toho vychádzal, ale boli tam situácie, kde sme vedeli získať loptu,“ povedal na margo prvého polčasu tréner domácich Peter Struhár.

Ťažký terén v daždi

Od začiatku druhého polčasu už začali futbalisti cítiť ťažší terén vďaka nepriaznivému počasiu. V 54. minúte sa k priamemu kopu dostali ružomberskí futbalisti. Ján Maslo loptu umiestnil dobre a prudko, avšak na mieste stál brankár Hruška.

V 78. minúte dostal od Lichého dlhú prihrávku Gerec, ktorý sa obmotal okolo súperovho obranca a nasmeroval loptu do siete – 1:0. Vzápätí dostali ružomberskí futbalisti gól z protiútoku, keď sa v skrumáži v pokutovom území najlepšie zorientoval Faško a vyrovnal na 1:1.

V 83. minúte dostal šancu na rozhodnutie Gerec, no svoju tutovku z piatich metrov prepálil vysoko nad. V závere zápasu sa už skóre nemenilo a tak sa oba tímy rozišli po zaslúženej remíze 1:1.

Tréner Struhár s výsledkom nadšený nebol. „Nedali sme stopercentné šance. Tým pádom skončil zápas 1:1. Myslím si, že o tú jednu šancu sme boli bližšie k víťazstvu,“ zhodnotil z celkového pohľadu zápas.

Najbližší zápas v Trenčíne

Ružomberskí futbalisti odohrajú v sobotu 29. októbra dôležitý zápas v boji o jarnú účasť v „šestke o titul“ proti AS Trenčín. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na 15:00 hod.  Najbližší domáci zápas odohrajú Ružomberčania na štadióne pod Čebraťom v sobotu 5. novembra proti Vionu Zlaté Moravce.

Fortuna liga – 15. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 78. Gerec – 81. Faško. Žlté karty: 80. Lichý – 30. Ľupták, 34. Slávik, 54. Migaľa, 66. Richtárech. Rozhodovali: Ziemba – Roszbeck, Halíček. Diváci: 1235.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund (82. Halabrín), Chrien (63. Lichý), Luterán – Tučný (82. Macejko), Bobček (63. Gerec), Regáli.

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Rymarenko (69. Hanes), Richtárech, Faško, Ľupták (89. Pišoja), Slávik (89. Gašparovič) – Franko (69. Depetris), Polievka (90.+1 Jackuliak).