Ruža vstupuje do novej sezóny. K zmenám došlo aj v hráčskom kádri

Z MFK Ružomberok odišli Ladislav Almási, Matej Čurma, Dávid Filinský, Lukáš Kojnok, Jakub Kudlička, Viktor Jedinák. Do tímu zároveň pribudli traja futbalisti, ktorí v uplynulom ročníku pôsobili v Nitre. 

V utorok 20. júla 2021 sa v pres centre na ružomberskom štadióne uskutočnila tlačová konferencia pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy. 

Po minulej sezóne, kedy sa Ruža umiestnila na ôsmej pozícii nastala zmena na trénerskom poste, keď Jána Haspru s Marekom Saparom nahradili Peter Struhár a Peter Tomko. K zmenám došlo aj v hráčskom kádri. „Ladislav Almási, ktorý bol počas jari na hosťovaní v ruskom klube sa vrátil, ale podarilo sa nám dotiahnuť jeho riadny prestup do Baníka Ostrava. Takže Laca tu nemáme a želáme mu veľa úspechov v novom pôsobisku,” povedal generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

Zároveň informoval, že odišli Matej Čurma, Dávid Filinský, Lukáš Kojnok, Jakub Kudlička, Viktor Jedinák. V ich prípade došlo k ukončeniu zmluvy.

,,Niektorých hráčov sme dali na hosťovanie, ako je Rasťo Kružliak, ktorý bude hosťovať v Bardejove, ešte riešime hosťovanie Rasťa Šveca. Potom tu ešte máme jeden špecifický prípad a to je prestup Tihomira Kostadinova. Prejavil o neho záujem Slovan Bratislava, takže sme so Slovanom v kontakte. Aktuálne riešime tento prestup,“vyjadril sa k odchodom generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

Posila z Nitry

Do tímu zároveň pribudli traja futbalisti, ktorí v uplynulom ročníku pôsobili v Nitre. „Prestúpila k nám dvojica Lukáš Fabiš a Samuel Šefčík. Zároveň sa nám aktuálne podarilo dotiahnuť aj hosťovanie ďalšieho mladého, talentovaného hráča Jakuba Tancíka takisto z Nitry. Káder sme dopĺňali o našich mladých odchovancov z akadémie – Tomáš Frühwald, Alexander Selecký, Adrián Macejko a Jakub Rakyta. Takže už sa tešíme na štart novej sezóny. Pripravujeme sa na sobotný zápas so Senicou. Verím, že ho úspešne zvládneme a vykročíme tou správnou nohou do sezóny,“ povedal Golis.

Liptáci v príprave vyhrali nad Košicami 3:0, nad MKS Pogoň Štetín zvíťazili 1:0, prehrali s MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 0:1, zdolali Pohronie 2:1 a na záver vyhrali aj nad Karvinou 2:1.

Pre Ružomberok sa začne už dvadsiata piata sezóna v najvyššej súťaži v rade. „Dovolím si vysloviť želanie, nech je táto sezóna aj z pohľadu výsledkov a herného prejavu výrazne iná ako bola minulá. Aj keď minulá sezóna bola v mnohých ohľadoch komplikovaná a pevne verím, že minimálne z pohľadu pandémie to bude pre nás už len lepšie. Na druhej strane mal každý klub na Slovensku rovnaké podmienky. Verím, že sa nám podarí držať na vyšších miestach v tabuľke a že po základnej časti budeme v prvej šestke. Tento klub si iné ciele ani nemôže dávať,“predostrel zámer generálny riaditeľ Ľubomír Golis.

Sezóna v znamení opatrení

Nová sezóna sa začne za veľmi prísnych protipandemických opatrení, o ktorých sme už písali vo viacerých článkoch. „Je to zlá správa pre šport. Číslo tisíc je veľmi nízke a to máme päťtisícový štadión. Čo kluby, ktoré majú niekoľkonásobne vyššiu kapacitu a taktiež môže prísť maximálne tisíc ľudí? Nedá sa to pochopiť ani v súvislosti s tvrdými podmienkami vstupu. Prečo keď je podmienka vstupu, aby bol človek zaočkovaný, nemôže prísťtých ľudí viac? Máme výrazne obmedzený počet divákov bez ohľadu na celkovú kapacitu štadióna a zároveň veľmi prísne podmienky vstupu na štadión. Nie je to v rovnováhe. Samozrejme podporujeme aby sa tieto čísla zmenili. Všetky kluby, či už z Fortuna ligy alebo nižších súťaží, sú v tomto zajedno,“ vyjadril sa k aktuálne najviac skloňovanej spoločenskej téme generálny riaditeľ.

Keďže fanúšikovia musia splniť náročné podmienky a zároveň je ich počet aj tak obmedzený, situácia sa prejaví aj na atmosfére počas ligových duelov. „Každopádne to bude mať vplyv na výkon nás trénerov, ale hlavne hráčov. Hráči hrajú najradšej pred plnými tribúnami. Tým ide hore atraktivita aj nasadenie. Ale je taká situácia. Budeme sa s tým musieť vyrovnať. Dúfajme, že to čo najrýchlejšie odíde a futbal to postihne čo najmenej,“ dodal tréner Peter Struhár.

A mužstvo MFK Ružomberok pred štartom Fortuna ligy 2021/22:

Brankári: Jakub Červeň, Tomáš Frühwald, Ivan Krajčírik

Obrancovia: Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Matej Madleňák, Lukáš Fabiš, Alexander Selecký, Alex Holub, Jakub Luka

Stredopoliari: Oliver Luterán, Jakub Rakyta, Dalibor Takáč, Samuel Šefčík, Matej Kochan, Adrián Macejko, Jakub Tancík, Michal Dopater, Marek Zsigmund, Timotej Múdry, Adam Brenkus, Peter Ďungel, Tomáš Kubík

Útočníci: Martin Regáli, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Martin Boďa

Realizačný tím:

Peter Struhár – hlavný tréner
Peter Tomko – asistent trénera
Jozef Kapláň – asistent trénera
Ľuboš Hajdúch – tréner brankárov
Matej Šavol – vedúci tímu
Peter Adamčiak – kustód
Ingrida Nagyová – fyzioterapeut
Juraj Hervartovský – masér
Tibor Letko – lekár
František Rigo – lekár

Zdroj: MFK Ružomberok. Titulná fotografia: Ján Maslo, Peter Struhár a Ľudovít Golis. Foto: Rudolf Maškurica.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť