Ružomberčan utekal pred spravodlivosťou päť rokov, prezradila ho karanténa

Pred piatimi rokmi poslal súd vtedy ešte 25-ročného Viktora za krádež do väzenia. Mladík si svoj trest odsedieť nechcel, rozhodol sa, že radšej utečie do zahraničia.

Mladý muž o svojej situácii vedel, zámerne si nepreberal zásielky a vyhýbal sa tak spravodlivému konaniu, napokon sa rozhodol, že zo Slovenska odíde.

,,Viktor si asi myslel, že po piatich rokoch na neho slovenské orgány zabudli. Rozhodol sa vrátiť domov. Cestovanie počas pandémie nie je sťažené len pre slušných občanov, pre zločincov na úteku obzvlášť. Či už z odrazu objavenej slušnosti, či nevedomosti alebo strachu pred postihom sa Viktor rozhodol splniť do bodky mimoriadne opatrenia a dobrovoľne sa zaregistroval do domácej karantény,” informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Policajti pravidelne kontrolujú dodržiavanie domácej karantény osôb, ktoré prišli zo zahraničia. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. O to väčšie ich prekvapenie bolo, keď zistili, že do domácej karantény na určitej adrese v Ružomberku sa prihlásil roky hľadaný Viktor. A najviac boli prekvapení, keď ho pri osobnej návšteve aj našli. Viktor bol ešte v ten istý deň eskortovaný do väzenia.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky. Foto: Facebook

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť