Ružomberčan nafúkal za volantom

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 34-ročný Ružomberčan. Obvinený muž v pondelok 10. januára večer viedol v meste Žilina osobné motorové vozidlo Škoda. Následne pri policajnej kontrole nafúkal 2,27 promile.

Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR (KR PZ) v Žiline vo večerných hodinách vodiča zastavila a kontrolovala. „Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,09 mg/l (2,27 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa KR PZ.
Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník polície skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,“ dodala G. Kremeňová.

Titulná fotografia: Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.