Ružomberčania majú možnosť spoznať mesto so sprievodcom

Ilustračné foto. Zdroj: Jaroslav Moravčík

Návštevníci Ružomberka môžu spoznať jeho históriu i súčasnosť počas letnej prehliadky spojenej s výkladom.

Pravidelné prehliadky v slovenskom jazyku sa uskutočňujú každý utorok počas letných prázdnin v mesiacoch júl a august so začiatkom o 18:00 h pred Informačným centrom Ružomberok.

Počas prechádzky centrom mesta sa od certifikovanej sprievodkyne záujemcovia dozvedia zaujímavosti o vzniku mesta, o historických stavbách, o významných osobnostiach, ktoré v Ružomberku pôsobili a pripravené sú aj „pikošky“ z histórie mesta.

Dĺžka trvania prehliadky je približne 1,5 hodiny, okruh je dlhý asi dva kilometre. Prehliadky sú bezplatné a konajú sa za každého počasia.

Prehliadku so sprievodcom pripravilo mesto Ružomberok v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Region Liptov a Informačným centrom Ružomberok.

Zdroj: Mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.