Ružomberčania nadviazali na výbornú prípravu vysokou výhrou nad MŠK Žilina

Strelec dvoch gólov Tomáš Bobček v hlavičkovom súboji. Foto: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti zvíťazili v pondelok 14. februára v rámci 20. kola na domácom trávniku proti MŠK Žilina. Do bránky hostí padlo až päť gólov.

V úvode zápasu sa do dvoch šancí dostali hráči hostí. Pri oboch šanciach však hostia neohrozili bránku Krajčírika. V úvode zápasu sa do šance dostali aj domáci Ružomberčania, keď Bobčekova hlavička skončila v Belkových rukaviciach. V 24. minúte chytil v šestnástke loptu rukou obranca Luka. Rozhodca zaváhal, no odpískal pokutový kop pre hostí. Exekútor Kopas sa nemýlil a loptu poslal za brankára Krajčírika – 0:1. O sedem minút neskôr sa do šance dostal Bobček, keď zužitkoval Domonkosov center a zakončil do brány hostí – 1:1.

Druhý polčas začali opäť lepšie Žilinčania. Sauer mohol ísť sám na bránu, no jeho šancu zmaril skorým výbehom Krajčírik. V 57. minúte poslal Regáli kolmicu do šestnástky, ktorú zužitkoval opäť Bobček a otočil skóre zápasu – 2:1. V 62. minúte potiahol Fabiš útok domácich. Jeho center zužitkoval striedajúci Lichý, ktorý neváhal a strelil svoj prvý súťažný gól v drese MFK Ružomberok – 3:1. O osem minút neskôr strelil štvrtý gól ďalší striedajúci hráč Boďa – 4:1. V 86. minúte dal hosťom spod Dubňa posledný klinec do rakvy tretí striedajúci hráč Rymarenko, ktorý pridal gól po peknej sólovej akcii – 5:1.

Ťažší rozbeh v prvom polčase aj kvôli vynútenej pauze

Ružomberčania sa po návrate zo sústredenia stretli s viacerými problémami. Gro hráčov malo ochorenie Covid-19 alebo sa nachádzalo v karanténe, čo im pred prvým jarným ligovým zápasom znemožnilo trénovať pokope. „V prvom polčase, sme sa  s ohľadom na covid a zranenia pomalšie rozbiehali. V tejto časti stretnutia si obe mužstvá vytvorili aj nejaké šance, ktoré nekončili gólom. Po pokutovom kope prišla naša veľmi dobrá reakcia v podobe vyrovnania. Polčas sa potom viac – menej dohrával. Do prestávky sme náš zámer celkom neplnili,“ povedal po zápase hlavný tréner Peter Struhár.

Po nevydarenom prvom polčase nastal zlom a Ružomberčania otočili skóre zápasu štyrmi gólmi. „V kabíne sme si povedali, čo chceme hrať. Vstup do druhej polovice bol lepší, chalani si začali viac veriť, boli sme agresívnejší. A to aj rozhodlo, že sme mali väčšiu kvalitu v útočnej fáze, nestrácali sme ľahké lopty a hrali sme veľmi rýchlo po zisku lopty, z čoho pramenil aj druhý gól. Chlapci sa potom bavili futbalom, vôbec nešetrili krokmi,“ dodal k zápasu Struhár.

Zredukovanie náskoku na Spartak Trnava

Ružomberčania sa po 20. kole Fortuna ligy nachádzajú na 3. priečke, ktorá im zaručuje boje v kvalifikácii Európskeho konferenčného poháru. Po pondelňajšom zápase zvýšili svoj náskok pred DAC Dunajská Streda na rozdiel piatich bodov. Keďže práve DAC remizovali s ďalším tabuľkovým susedom Ružomberčanov Spartakom Trnava, náskok hráčov Spartaku skresali Ružomberčania na rozdiel piatich bodov.

Do konca základnej časti Fortuna ligy odohrajú Ružomberčania ešte dva zápasy – Liptovské derby proti Liptovskému Mikulášu na štadióne v Poprade a zápas proti Pohroniu. V mesiaci február čaká na Ružomberčanov aj domáci pohárový zápas proti minuloročnému víťazovi Slovenského pohára Slovanu Bratislava.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (46. Lichý), Kochan – Gerec (67. Ďungel), Domonkos (67. Boďa), Regáli (84. Múdry) – Bobček (84. Rymarenko)

MŠK Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, B. Anang (70. Owusu) – Sauer (70. Myslovič), Gono, Iľko – Addo (62. Slebodník), Paur, Ďuriš

Góly: 31. a 57. Bobček, 62. Lichý, 70. Boďa, 86. Rymarenko – 24. Kopas (z 11m)

Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Zemko

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.