Ružomberčania potvrdili formu a zvíťazili u nováčika

Titulná foto: Lukáš Grinaj
Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľu 17. júla v úvodnom kole Fortuna ligy v sezóny 2022/2023 proti domácej Skalici 2:0. O výhre rozhodli hráči „Ruže“ ešte v prvom polčase.

Úvod zápasu naznačil, že pôjde o ťažký duel pre hráčov Mestského futbalového klubu (MFK) Ružomberok. Tím MFK Skalica tvorený z viacerých bývalých futbalistov Trnavy, Serede, Dunajskej Stredy či Senice sa chcel na futbalistov hrajúcich európsky pohár vytiahnuť.

Už v 8. minúte sa do šance dostal Adam Tučný, no jeho strelu chytil brankár Junas. O dvanásť minút neskôr sa po rohovom kope Tučného dostal k lopte Matej Madleňák, ktorý neváhal a brankára Junasa prekonal – 0:1.

Hra v početnej výhode hosťom veľmi nepomohla

O pár minút neskôr sa do obrovskej šance dostal Tomáš Bobček, ktorého fauloval Čogley. Obranca domácich „Záhorákov“ zinkasoval od rozhodcu Glovu prísnu červenú kartu. Červená karta však ako keby ružomberským futbalistom uškodila.

„Po získaní početnej výhody sme chceli navýšiť naše vedenie. Avšak nás to ako keby pri finalizácií útočných akcií zbrzdilo,“ povedal po zápase Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok.

V 28. minúte sa do vyrovnania mohli dostať domáci, no obrane svojim zákrokom pomohol Filip Lichý. Lichý to v 37. minúte skúsil aj na bránu domácich, no svojim pokusom bránu hostí minul.

V 42. minúte vysunul Fabiš prihrávkou do behu Martina Regáliho, ktorý upratal loptu do siete domácich – 0:2. Keďže sa už do konca polčasu skóre nemenilo, Ružomberčania išli do polčasovej prestávky s pohodlným dvojgólovým náskokom.

Druhý polčas Ružomberčania z tempa poľavili

Už v úvodnej päťminútovke sa mohli do zápasu vrátiť domáci Skaličania strelením kontaktného gólu. Haša však veľkú chybu Krajčírika nevyužil a bránu hostí tesne minul. O minútu neskôr to na Krajčírika vyskúšal z polovice ihriska opäť Haša, no s jeho pokusom si Krajčírik poradil.

V 62. minúte mohol svoj druhý gólový zápis pridať Regáli, no jeho hlavičkový pokus zneškodnil brankár Junas. V závere zápasu mohol na 3:0 zvýšiť Fabiš, no ani jeho pokus neskončil za brankárom Junasa. Ružomberčania zvíťazili na Záhorí 2:0 a domov vezú všetky tri body.

Tréner Struhár po zápase vôbec nešetril kritikou. „Futbalovo to dnes vôbec nevyzeralo dobre. Chýbala nám väčšia kvalita. Keby hráči boli presnejší vo finálnej fáze mohli sme pridať ešte dva-tri góly,“ nechal sa počuť na pozápasovej tlačovej konferencii.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti na domácom ihrisku už vo štvrtok 21. júla. Pôjde o úvodný zápas 2. predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA, v ktorom ich ďalším súperom bude lotyšská FC Riga. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na 18:30 h.