Ružomberčania prišli o výhru v poslednej minúte

Ružomberskí futbalisti inkasovali gól v 93. minúte. Foto: Róbert Andrejov
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 1. apríla v rámci 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Michalovcami 2:2. Liptáci si pripísali prvú stratu bodov v skupine o udržanie sa, no napriek tomu ostali na jej čele.

Ružomberčania úvodné dve vystúpenia v nadstavbe o 7. – 12. miesto zvládli víťazne. Na druhej strane Michalovčania v skupine o záchranu doposiaľ získali 4 body. Liptáci sa pred týmto duelom nachádzali na čele skupiny o záchranu, s 9-bodovým náskokom práve pred Michalovcami.

Vicemajster sa v tomto stretnutí musel zaobísť bez svojho trénera Petra Struhára. Ten dostal trest na jeden súťažný zápas za to, že telefonoval pred stretnutím so Zlatým Moravcami svojmu hráčovi Timotejovi Múdremu, ktorý v tejto sezóne hosťuje práve vo ViOne. Ružomberský kouč tak sledoval duel iba z tribúny. Jeho miesto v tomto súboji zaujal jeho asistent Peter Tomko.

Vyrovnaný prvý polčas

Úvodnú šancu stretnutia si vytvorili v 3. minúte Michalovčania, no pokus Matúša Marcina skončil len v bočnej sieti. Vzápätí si domáci vypracovali ďalšiu príležitosť, avšak Adekunle Issa trestuhodne prestrelil bránu hostí.

Liptáci sa prvýkrát o slovo prihlásili v 13. minúte, no s priamym kopom Jána Masla si poradil domáci brankár Benjamín Száraz. Ihneď na to vyskúšal pozornosť michalovského gólmana Matej Madleňák, avšak s jeho ďalekonosným projektilom si poradil. O 10 minút neskôr sa výborne uvoľnil Tomáš Bobček, lenže jeho strelu fantasticky zneškodnil Száraz.

Na druhej strane sa prakticky ihneď dostal do sľubnej pozície Exružomberčan Kristi Qose, avšak minul bránu hostí. V ďalších minútach sa hra upokojila a dlhé minúty sa nič vážnejšie neudialo. Prvé dejstvo zakončila štandardná situácia Jána Masla, s ktorou si brankár Száraz hravo poradil. Úvodná 45-minútovka tak gól nepriniesla.

Tri góly v rozpätí 9 minút

Prvá šanca druhého polčasu priniesla ihneď gól. Po hodine hry hosťujúci brankár Tomáš Frühwald chyboval pri výkope, lopta sa dostala k osamotenému Lukášovi Jánošíkovi, ktorý zblízka nezaváhal a otvoril skóre duelu – 1:0. Ružomberčania však na inkasovaný gól expresne odpovedali. V 65. minúte doklepol Madleňákovu strelu zblízka do siete striedajúci Samuel Šefčík, ktorý bol na trávniku iba minútu a bolo vyrovnané – 1:1.

Zemplínčania sa z obdržaného gólu nestihli poriadne spamätať a onedlho už po druhýkrát vyťahovali loptu zo svojej siete. V 69. minúte z priameho kopu Samuel Šefčík nachytal na „hruškách“ gólmana Száraza a otočil skóre stretnutia v prospech „Ruže“ – 1:2. V ďalších minútach Ružomberčania nedovolili domácim pomýšľať na vyrovnanie a vyzeralo to tak, že odídu zo Zemplína s tromi bodmi.

V 93. minúte ale „zluftoval“ v šestnástke Ján Maslo, lopta sa dostala k striedajúcemu Tiborovi Slebodníkovi, ktorý ju poslal na hlavu Lukáša Jánošíka a ten druhým gólom v zápase uzavrel skóre stretnutia na konečných 2:2. Liptákov musí strata bodov mrzieť, keďže inkasovali gól z poslednej akcie duelu.

Zaslúžená remíza

Tréner Michaloviec Norbert Hrnčár bol spokojný so ziskom bodu. „Remíza je spravodlivá. V prvom polčase sme mali podstatne viac zaujímavých situácií ako hostia. Hoci sme sa ujali vedenia, súper veľmi ľahko otočil skóre za necelých päť minút. Chlapci však zápas tvrdo odmakali a v závere prišla odmena v podobe vyrovnávajúceho gólu. Bod si vážime a ceníme.“

Asistenta trénera MFK Ružomberok Petra Tomka mrzel inkasovaný gól zo záveru stretnutia. Napriek tomu je však podľa neho deľba bodov zaslúžená. „Prvý polčas nebol z našej strany tak dobrý, ako ten druhý. Chýbal nám pohyb a agresivita v strede ihriska, kde sme často prepadávali. Druhé dejstvo sa mi hodnotí lepšie. Dali sme prvý gól po peknej akcii a druhý zo štandardky, vďaka čomu nám narástli krídla. V závere sme inkasovali vyrovnávajúci gól, dobré tímy by to zvládli lepšie. Asi aj preto nie sme v hornej šestke. Remíza je teda spravodlivá.“

Ďalší zápas na pôde súpera

Ružomberčania napriek remíze ostali na čele skupiny o 7. – 12. miesto, keď pred ôsmimi Michalovcami majú naďalej 9-bodový náskok. Najbližší duel odohrajú zverenci Petra Struhára v sobotu 8. apríla o 18:00 h Skalici.

Následne čakajú Liptákov dve domáce stretnutia v rade. Najskôr Ružomberčania privítajú Liptovský Mikuláš (15. apríl). Vzápätí pod Čebrať zavíta Trenčín (22. apríl). Nabitý aprílový program uzavrie vicemajster zápasom v Zlatých Moravciach (29. apríl).

Fortuna liga – 25. kolo:

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:2 (0:0)

Góly: 60. Jánošík, 90+3. Jánošík – 65. Šefčík, 69. Šefčík. Žltá karta: 12. Kanu (Michalovce). Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Halíček. Diváci: 448.

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose (85. Slebodník), Njie (76. Begala), Kanu (85. Vaško) – Žofčák (46. Jánošík), Marcin (C), Adekunle (76. Krivokapić).

MFK Ružomberok: Frühwald – Madleňák, Maslo, Mojžiš, Selecký – Zsigmund (C), Domonkos (64. Luterán) – Gerec (82. Macejko), Chrien, Boďa (64. Šefčík) – Bobček (90+2. Kelemen).