Ružomberčania splnili povinnú jazdu a postúpili v Slovenskom pohári

Ružomberskí futbalisti postúpili do osemfinále Slovnaft cupu. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok postúpili v stredu 19. októbra do osemfinále Slovnaft cupu, keď v 4. kole porazili Devínsku Novú Ves na jej pôde presvedčivo 0:3.

Ružomberčania od úvodu zápasu prebrali taktovku nad zápasom s Devínskou Novou Vsou. Hneď v úvode to na brankára domácich vyskúšal Macejko, avšak jeho pokusom tesne minul bránu domácich. V 20. minúte to skúšal spoza šestnástky Morong, no ani jeho pokus neskončil v sieti.

O sedem minút prihrával Morong na Regáliho, no ani ten hlavou neumiestnil loptu do siete. V 40. minúte zápasu otvorili hostia z Ružomberka skóre zápasu, keď center aktívneho Moronga zužitkoval Macejko – 0:1. V závere prvého polčasu sa ešte ružomberskí futbalisti pokúsili zvýšiť svoj náskok, no neúspešne.

Úvodných niekoľko minút druhého polčasu patrilo opäť ružomberským futbalistom. V 52. minúte sa dostal zoči voči brankárovi Jarabovi osamotený Regáli, no gól streliť nedokázal. V 61. minúte bol opäť pri streleckej chuti Regáli, no gólová oslava mu dopriata nebola.

O sedem minút neskôr zvyšoval skóre na 0:2 Mojžiš. V závere zápasu zvyšovali skóre Ružomberčania ešte raz, keď po strele Úradníka dal zápasovú bodku v podobe gólu Lichý.

Postup do osemfinále

Ružomberskí futbalisti rozhodli o výhre v riadnom hracom čase a o svojom postupe do osemfinále Slovnaft Cupu. O jeho ďalšom súperovi sa rozhodne po žrebe, ktorý sa koná 27. októbra.

Do osudia už nemôžu dostať Ružomberčania tri prvoligové kluby – MŠK Žilina, DAC Dunajská Streda a FK Železiarne Podbrezová, ktoré prekvapujúco vypadli z pohárovej súťaže.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 22. októbra na domácej pôde proti MFK Dukla Banská Bystrica. Výkop zápasu je naplánovaný na 15:00 hod.

Slovnaft Cup – 4. kolo:

Lokomotíva Devínska Nová Ves – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: 40. Macejko, 68. Mojžiš, 90. Lichý. Žlté karty: 17. Kačenák, 55. Lukáč, 72. Mladenovski – 81. Luterán. Rozhodovali: Valent – Halíček, Poruban. Diváci: 600.

Lokomotíva Devínska Nová Ves: Jarab – Cichra (76. Hrica), Lukáč, Lenghart, M. Vlašič, Haník, Kačenák (75. Rusňák), J. Vlašič, Szitás, Kubala, Mladenovski (79. Giesser).

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Mojžiš (75. Luka), Selecký – Morong, Luterán – Macejko (81. Úradník), Chrien (75. Rakyta), Lichý, Regáli (64. Dopater) – Kelemen (64. Bobček).