Ružomberčania úspešní na Veľkej cene Kremnice

David Palguta (vľavo) a Maroš Glemba (vpravo) opäť pekne reprezentovali Ružomberok. Foto: archív ŠK SKI Ružomberok

Mladší žiaci ŠK SKI Ružomberok si na tradičnom podujatí v rámci Slovenského pohára v behu na lyžiach vybojovali druhé a piate miesto.

Veľká cena Kremnice v behoch na lyžiach sa uskutočnila 12. marca na Skalke pri Kremnici. V tomto kole Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní sa darilo aj členom Športového klubu (ŠK) SKI Ružomberok.

„Pretekali sme na výborne pripravených tratiach, za ideálnych zimných podmienok. Súťažili sme v pretekoch s hromadným štartom, kde sme si zmerali sily na trati dlhej 2 km klasickou technikou,“ povedal Ľuboslav Palguta, vedúci ŠK SKI Ružomberok.

V kategórii Mladší žiaci 2012 si vybojoval 5. miesto Maroš Glemba, ktorého forma stúpa, podľa vedúceho klubu, s každými pretekmi. Dávid Palguta sa v kategórii Mladší žiaci 2011 umiestnil na 2. mieste na rovnako dlhej trati. „Aj v posledných metroch vydal zo seba maximum a podarilo sa mu zdolať veľmi tesne svojich dvoch súperov,“ doplnil vedúci klubu.

David Palguta (na snímke celkom vľavo) sa umiestnil v pretekoch na Skalke na druhom mieste. Foto: archív ŠK SKI Ružomberok

Veľkú cenu Kremnice organizuje už tradične Mestský klub lyžiarov Kremnica, ktorý sa podieľa aj na organizovaní najväčšieho podujatia pre bežcov na lyžiach na Slovensku pod názvom Biela Stopa SNP.

Členov ŠK SKI Ružomberok čakajú najbližšie preteky 25. a 26. marca. Budú to Majstrovstvá Slovenska na Štrbskom Plese.

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.