Ružomberčania zakončili úspešný mesiac a zdolali Sereď presvedčivým výsledkom

Ružomberskí futbalisti zdolali v sobotu 30.októbra na domácom trávniku ŠKF Sereď. Po 13. kole si tak hráči „Ruže“ upevnili skvelú tretiu priečku. O výhre rozhodol Boďa s dvoma gólmi na streleckom konte.

Už od začiatku stretnutia sa Ružomberčania dostávali náznakov šancí. V 4. minúte stiahol prenikajúceho Boďu obranca hostí. Exekútorom priameho kopu bol Maslo, ktorý loptu nechytateľne trafil do  ľavého horného rohu brankára súpera. Po Ružomberskom góle začala upadať ofenzívna aktivita domácich hráčov a k slovu sa postupne pridávali hostia zo Serede. V 19. minúte sa do veľkej šance po prihrávke Jureškina na Radiča. Chorvátsky útočník sa nemýlil a dorovnal skóre na 1:1. V 34. minúte skúsil pozornosť brankára hostí spoza šestnástky Luterán, no jeho strela trafila brvno. V 40. minúte sa do šance dostal Maslo po zahratí rohového kopu, no jeho strela mierila nad.

V 52. minúte dal Luterán priamu prihrávku na Boďu, ktorý neváhal a opäť prinavrátil Ružomberku vedenie 2:1. O sedem minút neskôr poslal Regáli prihrávku na Takáča. Loptu od Regáliho predĺžil na Boďu, ktorý zvýšil Ružomberský náskok na 3:1. Do záveru sa podarilo Ružomberčanom vďaka útočným výpadom Regáliho dostať do ešte niekoľkých šancí, ktoré však nevyužili. V úplnom závere sa dostala do dvoch šancí Sereď, no raz podržal Krajčírik a druhý krát mu pomohol kapitán mužstva Maslo.

Vďaka výhre 3:1 nad Sereďou si Ružomberčania upevnili tretiu priečku vo Fortuna lige a zvýšili svoj náskok pred štvrtým mužstvom DAC Dunajská Streda.

Dobrý začiatok polčasov, no slabšia aktivita ku koncu

Ružomberčania mali v dnešnom zápase veľmi dobré úvody oboch polčasov, kedy si vypracovali viaceré gólové šance. „Dnes sme videli veľmi zaujímavý zápas z obidvoch strán. Pričinili sa o to obidve mužstvá. Musím pochváliť našich chlapcov hlavne za vstupy do polčasov, kde sme boli lepším mužstvom, z čoho pramenili naše tri góly,“ povedal k trojbodovému zápisu hlavný tréner MFK Ružomber Peter Struhár.

Na tribúne mali možnosť stretnúť diváci, viacerých hráčov, ktorí sa pomaly dostávajú zo zranení. Z dôvodu zranení mal aj tréner Struhár problém vyskladať zostavu. „Mali sme pred zápasom problémy so zostavou a som rád, že sa presadili hráči, ktorí ešte menej hrávali alebo ešte nemali takú formu, aby sa mohli dostať do prvej jedenástky,“ dodal s chválou k svojim hráčom Struhár.

Najbližší zápas odohrajú Ružomberčania už v nedeľu 7.11. na Tehelnom poli proti bratislavskému Slovanu.

Titulná fotografia: MFK Ružomberok