Ružomberčanky oskalpovali úradujúceho slovenského vicemajstra

Ružomberské ženské výbery zaznamenali úspešný štart do novej sezóny. Foto: MFK Ružomberok

Futbalistky MFK Ružomberok vyhrali cez víkend v 5. kole nadstavby nad ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka obsadili v základnej časti súťaže 4. miesto, keď v 18-tich dueloch zaznamenali 11 výhier, jednu remízu a šesť prehier, so ziskom 34 bodov. Vďaka výborným výsledkom si Liptáčky zaistili účasť v skupine o 1. – 5. miesto.

nadstavbe o titul okrem MFK Ružomberok účinkujú aj nasledujúce tímy – Spartak Myjava, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava a MFK Dukla Banská Bystrica. V skupine o záchranu pôsobí AS Trenčín, GFC regionálna akadémia Topoľčany, FC Petržalka, MŠK Žilina a FC Union Nové Zámky.

Pred súbojom v hlavnom meste odohrali Ružomberčanky v nadstavbe štyri zápasy, v ktorých si pripísali dve výhry, jednu remízu a jednu porážku. Liptáčky ostatné dve stretnutia vyhrali a preto chceli pripraviť o body aj úradujúceho slovenského vicemajstra.

O triumfe „Ruže“ rozhodli striedajúce hráčky

V tejto sezóne odohrali Ružomberčanky so Slovanom tri zápasy, pričom jedenkrát sa z triumfu tešili Liptáčky, jeden raz vyhrali hráčky z hlavného mesta a jeden duel sa skončil deľbou bodov. „Ruža“ v úvodnom jarnom kole zvíťazila v Bratislave 3:1 vďaka hetriku Dariny Hrúzikovej a preto túžila zopakovať podobný úspech.

Prvý polčas na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave gól nepriniesol. Skóre stretnutia otvorili Slovanistky v 58. minúte, keď sa z bieleho bodu presadila Timea Rojnik (1:0). Tréner MFK Ružomberok Jaroslav Súkeník mal ale šťastnú ruku pri striedaniach, keďže oba góly jeho družstva strelili hráčky z lavičky.

Najskôr v 64. minúte vyrovnala stav zápasu Ema Králiková (1:1). Perfektný obrat Liptáčok dokonala v 89. minúte Tatiana Sirejová, ktorý rozhodla o mimoriadne cennom víťazstve Ružomberka (1:2).

Ružomberčanky zásluhou výhry na Tehelnom poli pomohli Spartaku Myjava k obhajobe majstrovského titulu. Myjavčanky totiž majú tri kolá pred koncom nadstavby pred Slovanom Bratislava nedostihnuteľný 11-bodový náskok.

Liptáčky bojujú o bronz

„Ruža“ tak podobne ako v úvodnom jarnom kole triumfovala nad Slovanom po skvelom obrate a na svoje konto si pripísala veľmi cenné tri body. Vďaka výhre sa Liptáčky posunuli v tabuľke na 3. miesto, avšak štvrtá Trnava, pred ktorou majú 3-bodový náskok, má zápas k dobru.

Do konca nadstavby čakajú Ružomberčanky ešte tri duely. Najbližšie stretnutie odohrajú Liptáčky v sobotu 20. mája, keď na vlastnom ihrisku privítajú majstrovský Spartak Myjava. Tento zápas bude pre ružomberské futbalistky posledný na ich štadióne v tomto ročníku.

Následne sa „Ruža“ dvakrát predstaví na ihriskách súperov. Najskôr nastúpi v Banskej Bystrici (27. máj). Nadstavbovú časť súťaže ukončí duelom v Trnave (3. jún). Všetky stretnutia majú úvodný výkop11:00 hod.

Demišport liga – 1. liga (ženy) – 23. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (0:0)

Góly: 58. Rojnik (z 11 m) – 64. E. Králiková, 89. Sirejová. Rozhodovali: Bródy – Kováč, Rataj. Diváci: 100.

ŠK Slovan Bratislava: Geletová – Droppová (61. Ščasnárová), Mičencová, Surová, Škerdová, Rojnik, Mrocková, Pálková (25. Korimová), Naňová (74. Mašurová), Bereščáková (85. Nedoroščíková), Vaculová.

MFK Ružomberok: J. Králiková – Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková (61. Bruníková), Tomčíková (46. E. Králiková, 80. Havalec), Žihlavníková (61. Sirejová), Maslová, Kovaliková, Hrúziková.