Ružomberku vystrieľal pohár a miestenku v pohárovej Európe. Slovenský mládežnícky reprezentant predĺžil zmluvu pod Čebraťom

Adam Tučný predĺžil svoje pôsobenie v Ružomberku do mája 2026. Foto: MFK Ružomberok
Stredopoliar Adam Tučný podpísal nový kontrakt v MFK Ružomberok.

Rodák z Dunajskej Stredy začínal s futbalom práve na Žitnom ostrove, z ktorého sa presunul do Slovana Bratislava. Z metropoly Slovenska zamieril Adam Tučný do Trenčína, pričom pod hradom Matúša Čáka si odkrútil tri sezóny. V roku 2022 prišiel ako voľný hráč pod Čebrať.

Od príchodu do centra dolného Liptova absolvoval v lige 48 zápasov, v ktorých trikrát skóroval. Rovnaký počet gólov si pripísal aj v Slovnaft Cupe, pričom práve tento 22-ročný hráč rozhodol svojim presným zásahom finálový duel medzi Ružomberkom a Trnavou (1:0), vďaka čomu si jeho zamestnávateľ počas leta zahrá 1. predkolo Európskej ligy. Ľavonohý stredopoliar bude pôsobiť na Liptove do 31. mája 2026.

„Keď som v lete 2022 prišiel z Trenčína do Ružomberka, cítil som, že ma nový klub úprimne chce. Momentálne môžem povedať, že to bolo dobré rozhodnutie. Aj tento podpis beriem ako ďalší optimálny krok. Nemám sa ešte kde inde, mimo Slovenska, ponáhľať. V neposlednom rade i kvôli budúcoročným majstrovstvám Európy do 21 rokov, ktoré budú práve na Slovensku. Asi je snom každého hráča na takomto výnimočnom podujatí štartovať,“ uviedol Adam Tučný pre TASR.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.