Ružomberok bude bohatší o dva nízkopodlažné a desať najmodernejších hybridných autobusov

Cena za jednorazový lístok kúpený v autobuse porastie o 50%. Foto: Viktor Mydlo
Stane sa tak v roku 2022. 

Vedenie mesta Ružomberok sa stretlo s vedením spoločnosti Blaguss Slovakia. V januári to bude rok, čo do Ružomberka prišiel Blaguss. Jeho pôsobenie bolo prvý rok sťažené tým, že platili rôzne covidové opatrenia.

Rokovania sa zúčastnil konateľ spoločnosti Josef Weiser, ktorý sa poďakoval vedeniu mesta za skvelú spoluprácu a partnerský prístup. „Na ceste do Ružomberka sú dva nízkopodlažné mestské autobusy Mercedes Citaro, ktoré nasadíme už v druhom januárovom týždni“, oznámil primátorovi mesta Ružomberok. Podotkol tiež, že s novinkami nekončí. Od budúceho roka bude k webovým službám mhdrk.sk spustená nová aplikácia. Mala by mať jednoduchšiu funkčnosť. 

„No najväčšou novinkou je predloženie návrhu spoločnosti na doplnenie desiatich autobusov, najmodernejších hybridov. Stať by sa tak malo už počas roka 2022“, informoval o tom hovorca mesta Ružomberok, Viktor Mydlo.

Titulná fotografia: Viktor Mydlo.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.