Ružomberok pokračuje v remízovom ťažení, slovinské sústredenie ukončil atraktívnym súbojom

Liptáci všetky zápasy v rámci sústredenia v Slovinsku remizovali. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v utorok 25. júna štvrtý prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu sú v letnej príprave naďalej bez prehry. Kým úvodnú prekážku, ktorou bolo druholigové Humenné zdolali hladko 4:0, v ostatných stretnutiach remizovali.

Na úvod slovinskej anabázy oranžoví remizovali s albánskym KF Egnatia 2:2, a to napriek tomu, že po polčase vyhrávali 2:0. Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel so slovinským tímom NK Domžale, pričom Liptáci v ňom inkasovali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase.

Remízoví králi

V poslednom zápase v rámci zahraničného sústredenia nastúpili Ružomberčania proti rumunskému mužstvu FC Rapid Bukurešť, pričom súboj opätovne nespoznal víťaza. Vstup do stretnutia mal lepší Rapid, ktorý sa v 11. minúte ujal vedenia zásluhou vlastného gólu Jana Hladíka 1:0.

„Smetanovci“ sa po zmene strán dočkali vyrovnania, o ktoré sa v 67. minúte postaral gólom z priameho kopu Kristóf Domonkos1:1. Liptáci tak všetky tri zápasy v rámci slovinského sústredenia remizovali.

Po návrate na Slovensko odohrajú ružomberskí futbalisti najbližší prípravný duel v sobotu 29. júna o 20:00 h v Liptovskom Mikuláši.