Ružomberčanky ukončili pôsobenie v pohárovej Európe

Liptáčky uzavreli európsku púť v Grécku. Foto: FIBA
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v stredu 29. novembra stretnutie 6. kola skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA.

Družstvo spod Čebraťa vstúpilo do posledného eurocupového duelu lepšie, keď v polovici úvodnej štvrtiny vyhrávalo 11:6. Zostávajúci úsek hry ale jednoznačne patril Olympiacosu, ktorý ho ovládol 18:2.

Domáce hráčky vyrovnali po pár minútach na 11:11. O chvíľu síce znova viedli Liptáčky (13:11), no bolo to naposledy v stretnutí. Následne už bodoval v tejto časti hry iba grécky tím, ktorý ju napokon vyhral 24:13.

Druhá 10-minútovka sa niesla vo vyrovnanom duchu, lenže postupom času skresala „Ruža“ manko na sedem bodov (28:21). Domáci favorit ale napokon odchádzal do kabín s dvojciferným vedením, keď prvý polčas vyhral o 11 bodov – 37:26.

Olympiacos vyhral oba polčasy o 11 bodov. Foto: FIBA

Ako na hojdačke

Liptáčky mali výborný vstup do druhého dejstva, keď sa im podarilo priblížiť súperovi na rozdiel siedmich bodov (39:32 v 25. min a 41:34 v 27. min.). Potom však prebrali obraty domáce hráčky, ktoré za tri minúty zaznamenali 11-bodovú šnúru a navýšili svoj náskok na 18 bodov – 52:34.

V poslednej perióde Olympiacos mierne zvýšil svoje vedenie nad úroveň 20 bodov. Päť minút pred záverečným klaksónom sa hostkám vyfaulovala Oľga Jackovecová, ktorá podobne ako v Koniarni nedohrala zápas s gréckym gigantom.

Ružomberčanky napokon prehrali v Grécku 46:68 a rozlúčili sa s tohtoročným účinkovaním v Eurocupe. Zverenkyne Juraja Suju obsadili v F-skupine posledné 4. miesto. Jej suverénnym víťazom sa stala Riga pred druhým Kayseri a tretím Olympiacosom.

Doplatili na nízku streleckú presnosť

Najlepšou ružomberskou strelkyňou bola Alexandra Buknová, ktorá si pripísala 10 bodov. Žiadna iná hráčka v oranžovom drese už neprekročila dvojcifernú hranicu. V drese gréckeho majstra sa zaskvelo duo Brooque Williamsová (24 bodov) a Kristine Vitolaová (17 bodov).

Liptáčky doplatili na gréckej palubovke na mizivú streleckú presnosť, keď zaznamenali iba 25-percentnú úspešnosť, kým ich súperky sa dostali na 38-percentnú úroveň.

Najbližší zápas odohrajú ružomberské basketbalistky v sobotu 2. decembra o 18:00 h na palubovke Young Angels Košice.

Ružomberčanky zanechali v Eurocupe veľmi dobrý dojem. Foto: FIBA

Európsky pohár FIBA (Eurocup) – 6. kolo:

Olympiacos Pireus – MBK Ružomberok 68:46 (37:26)

Olympiacos Pireus: Williamsová 24, Vitolaová 17, Kollatouová 9, Tobinová a Kantzyová po 5, Spyridopoulouvá a Dielaová po 2.

MBK Ružomberok: Buknová 10, Jackovecová a Havranová po 7, Kaľužná 6, Andělová a Jarošová po 5, Mikovčáková 4, Štefančová 2.

Trojky: 4-4. Úspešnosť streľby: 38 % – 25 %. TH: 26/22 – 11/8. Rozhodovali: Hasanov (Azerbajdžan), Meirson, Shalhavi (obaja Izrael). Štvrtiny: 24:13, 13:13, 15:8, 16:12.