Ružomberok predĺžil sériu bez prehry

Ružomberskí futbalisti remizovali v druhom stretnutí v rade. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 8. apríla v rámci 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Skalicou 1:1. Liptáci ostali na čele skupiny o udržanie sa, no nevyhrali už druhý zápas v rade.

Zverenci Petra Struhára si v doterajších troch vystúpeniach nadstavbovej skupiny pripísali na svoje konto 7 bodov za dve výhry a jednu remízu. Rovnakú bilanciu mali aj Skaličania, ktorí pred týmto kolom figurovali na 9. priečke.

Kuriózny gól Ružomberka

Úvodná 15-minútovka bola bohaté na šance na oboch stranách. Prvú príležitosť v stretnutí si vypracovali v 11. minúte Záhoráci, keď po centri Ondreja Rudzana takmer prekonal vlastného brankára Matej Madleňák. Z následného rohu sa lopta dostala ku domácemu kapitánovi Martinovi Nagyovi, ktorého strelu v poslednej chvíli zblokoval Tomáš Bobček.

Vzápätí dali o sebe vedieť aj Liptáci, lenže pokus Samuela Šefčíka zneškodnil domáci gólman Igor Šemrinec. V 15. minúte bol blízko ku gólu Martin Boďa, no jeho hlavička skončila len na brvne domácej brány. Následne sa dlhé minúty na Záhorí nič vážnejšie neudialo.

V 39. minúte strelili Ružomberčania kuriózny gól. Samuel Šefčík napriahol z vyše 20 metrov a jeho ďalekonosný pokus skončil na prekvapenie všetkých v sieti – 0:1. Záložník hostí si pripísal na svoje konto už tretí gól v druhom zápase. Skaličania v prvej 45-minútovke ani raz neohrozili bránu súpera. Po úvodnom dejstve tak vyhrávali Liptáci najtesnejším rozdielom.

Zaslúžené vyrovnanie Skalice

Druhý polčas otvorila šanca Jána Vlaska, ktorý preveril pozornosť hosťujúceho brankára, avšak jeho hlavičkové zakončenie nemalo gólové parametre. V 57. minúte sa po krásnej individuálnej akcii dostal do zakončenia Yann Yao, ale z uhla netrafil bránu. Záhoráci boli za svoju aktivitu odmenení v 70. minúte, keď sa presadil Ján Vlasko a vyrovnal stav duelu na 1:1.

V 87. minúte mohli Skaličania dokonať dokonalý obrat, no Žan Medved v dobrej pozícii nedosiahol na loptu. Do konca stretnutia už gól na Záhorí nepadol a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov po výsledku 1:1. Liptáci si v druhom dejstve nevytvorili žiadnu výraznejšiu príležitosť a tak musia byť so ziskom bodu spokojní.

Dva domáce zápasy v priebehu týždňa

Ružomberčania napriek remíze ostali na čele skupiny o 7. – 12. miesto, keď pred ôsmimi Michalovcami majú 9-bodový náskok. Najbližší duel odohrajú zverenci Petra Struhára v sobotu 15. apríla 18:00 h, keď na vlastnom štadióne privítajú Liptovský Mikuláš.

Vzápätí čaká na vicemajstra ďalší domáci zápas, keď pod Čebrať zavíta Trenčín (21. apríl). Nabitý aprílový program uzavrú Liptáci stretnutím v Zlatých Moravciach (29. apríl).

Fortuna liga – 26. kolo:

MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:1 (0:1)

Góly: 70. Vlasko – 39. Šefčík. Žlté karty: 35. Haša, 58. Nagy – 28. Šefčík, 68. Zsigmund. Rozhodovali: Glova – Bednár, Štrbo. Diváci: 515.

MFK Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy (C), M. Hollý (65. Mášik) – Morong (71. J. Švec), Vlasko (71. Medved), Yao (81. Baumgartner) – Haša.

MFK Ružomberok: Frühwald – Selecký, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Chrien, Zsigmund (C), Domonkos – Šefčík (55. Gerec), Boďa (67. Macejko), Bobček.