Ružomberok sa po dobrom výkone v zápase so Slovanom lúči s pohárom

Ružomberskí futbalisti odohrali v utorok 1. marca osemfinálový pohárový zápas proti minuloročnému víťazovi ŠK Slovan Bratislava. Na domácom ihrisku podľahli belasým 0:2.

Prvých dvadsať minút nepredviedli futbalisti oboch tímov veľmi oku lahodiaci futbal, keďže sa lopta pohybovala najmä v medzi šestnástkovom priestore. V 19. minúte prebudil domácich fanúšikov svojím vybehnutím Krajčírik, ktorý získal loptu a efektívnou kľučkou prešiel útočníka hostí. Po piatich minútach strelil gól Green, no jeho gól bol neplatný z dôvodu ofsajdu.

V 36. minúte dostali Ružomberčania šancu na otvorenie skóre. Prenikajúci Kochan bol v pokutovom území faulovaný a rozhodca Sedlák odpískal penaltu. Na pokutový kop sa postavil sám faulovaný Kochan, ktorý nevyužil šancu na skórovanie a netrafil ani bránu hostí. V závere polčasu sa do šance dostal Mráz, no ani jemu sa nepodarilo otvoriť skóre v prospech hostí.

V 54. minúte sa dostal do obrovskej šance Rymarenko, no jeho strela mierila tesne vedľa. O osem minút neskôr to skúsil prudkou strelou po zemi Green, ktorá skončila až za Krajčírikovým chrbtom – 0:1. V 79. minúte dostal Vernon De Marco druhú žltú kartu a musel sa predčasne porúčať po sprchy.

Po dvoch minútach od vylúčenia hráča belasých mohol vyrovnať Gerec, ktorý nepremenil jeho nájazd na brankára Chovana. V 86. minúte  potiahol loptu Čavrič po ľavej vertikále, odkiaľ ju poslal nechránenému Greenovi, ktorý loptu doklepával už len do polo odkrytej bránky – 0:2. V závere zápasu sa pokúsili Ružomberčania skorigovať výsledok zápasu, no neúspešne. Gerecov pokus opäť vyrazil Chovan.

Dobrý futbal z oboch strán

Ružomberskí futbalisti predviedli aj napriek prehre veľmi dobrý výkon, čo ich značí celú túto sezónu. „Ako ste počuli, dnes sme videli svižný futbal, kde mali obidve mužstvá v podstate rovnakú taktiku. Na tom teréne sme aj my chceli hrať do kolma. Slovan veľmi dobre hral do kolma s tým rozdielom, čo sa týka našej hry, že do streleného gólu Slovana sme mali dve veľké šance, či z penalty alebo Rymarenkovu šancu a neboli sme schopní to efektívne zakončiť,“ povedal hlavný tréner MFK Ružomberok Peter Struhár na pozápasovej tlačovke.

Hráči MFK doplatili najmä na množstvo nevyužitých šancí, čo sa prejavilo na výsledku zápasu. „Chceli sme ešte niečo spraviť so zápasom. Hrali sme aktívne, kde sme našou aktivitou súpera donútili k faulu, bol vylúčený hráč a stále sme mali šancu aspoň vyrovnať. Žiaľbohu sme urobili chybu. Z rýchleho prechodu dal súper na 2:0 a v podstate už zavrel zápas. Musím chlapcom poďakovať, že išli do konca zápasu. Chceli aspoň streliť gól a musíme sa poučiť z týchto zápasov. Máme ešte dva zápasy so Slovanom, tak dúfam, že budeme nabudúce aj my šťastnejší,“ dodal Struhár.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan (72. Múdry) – Rymarenko, Domonkos, Regáli (61. Gerec) – Bobček (61. Boďa)

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kašia, De Marco, Lovat – Rabiu (82. Abena), Kankava – Barseghjan (72. Čavrić), Weiss (82. Agbo), Green – Mráz (59. Šaponjić)

Góly: 62. a 87. Green

Žlté karty: 21. Regáli, 40. Luka, 89. Boďa – 21. Weiss, 26. Kankava, 76. De Marco

Červená karta: 79. De Marco (po druhej žltej)

Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Košecký