Ružomberok získal finančný príspevok na opatrovateľské služby

Ilustračná fotografia, zdroj: pexels.com
Mesto Ružomberok informovalo, že dostalo takmer pol milióna eur na zabezpečenie opatrovateľských služieb. Pomôže to viac než tridsiatim opatrovateľkám a opatrovateľom.

Hovorca ružomberského primátora Viktor Mydlo potvrdil, že mesto Ružomberok získalo finančný príspevok vo výške 489 600 € v rámci projektu Podpora opatrovateľskej služby. Tento projekt zverejnilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky ešte v lete.

„Hlavným cieľom projektu je podporiť opatrovateľskú službu v Ružomberku, na ktorej je závislých 125 klientov v meste. Získané finančné prostriedky budú použité na príspevok ku mzde, vďaka ktorému môže mesto udržať pracovné pozície viac než tridsiatim opatrovateľom a opatrovateľkám,“ priblížil Mydlo.

Opatrovateľská služba pomáha zvyšovať kvalitu života u ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc od druhých. Starostlivosť o človeka prebieha v jeho domácom prostredí, preto opatrovaná osoba môže žiť a fungovať vo svojom prirodzenom prostredí.

Projekt Podpora opatrovateľskej služby bude trvať dva roky od začiatku júna 2022.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.