Ružomberská väznica slúži už 90 rokov

Foto: archív mesta Ružomberok a ZVJS

Ústav na výkon trestu odňatia slobody, budova súdu i policajného riaditeľstva tvoria v Ružomberku jedinečný systém budov na Slovensku, ktorý je situovaný prakticky na jednom mieste.

V stredu 11. januára primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň spolu s viceprimátorom Róbertom Kolárom absolvovali pracovné stretnutie s predsedníčkou Okresného súdu v Ružomberku Jankou Majerčíkovou, okresným prokurátorom Štefanom Tomaškom, riaditeľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku Ľubošom Kováčikom a Ľubomírom Bačkorom, riaditeľom ružomberského Ústavu na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS), kde sa rokovanie uskutočnilo.

Obsahom rozhovorov bol najmä súčasný stav ústavu a plány do budúcna. Ružomberský ÚVTOS, budova súdu i policajného riaditeľstva tvoria jedinečný systém budov. Takto situovaných a zameraných inštitúcií prakticky na jednom mieste je na Slovensku naozaj málo. To všetko len dokresľuje informácia, že v systéme slovenského väzenstva plní ružomberský ústav svoje úlohy už 90 rokov.

„Ďakujeme za milé prijatie a tešíme sa na spoluprácu,“ uviedla ružomberská radnica na svojom profile na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.