Ružomberské basketbalistky prehrali v 2. kole FIBA Eurocupu vysokým rozdielom

Ružomberské basketbalistky prehrali v stredu 20.októbra druhý zápas skupinovej fázy proti francúzskemu Lyonu. Po výhre nad Belgičankami si tentokrát bod do tabuľky nezapíšu.

Od úvodu zápasu ružomberské basketbalistky držali krok s francúzskym súperom. Hráčky Lyonu sa od úvodu zápasu chopili vedenia. Napínavá prvá štvrtina však prekvapujúco patrila Ružomberčankám v pomere 14:17.

Druhá štvrtina už bola o inom. V úvode druhej štvrtiny ešte „žabky“ ako tak držali krok s veľmi silným francúzskym tímom, no v určitej pasáži odpadli a vďaka niekoľkým zbytočným stratám dostali za sebou 18 bodov. Cez polčas svietilo na tabuli skóre 41:23.

Po veľmi zlej druhej štvrtine chceli Ružomberčanky aspoň zdramatizovať tento zápas, no hráčky Lyonu ich nepustili absolútne do ničoho. Skvelá obrana domácich hráčok dovolila Ružomberčankám skórovať v tretej štvrtine iba 9 bodov, čím sa „žabky“ ani len nepriblížili ku skóre súperiek.

Štvrtá štvrtina, v ktorej sa zápas už viac-menej iba dohrával sa podarilo ružomberským basketbalistkám streliť 19 bodov. Po záverečnom klaksóne si Ružomberčanky pripísali prvú prehru vo FIBA Eurocupe 81:50.

Najvyťaženejšou hráčkou zápasu bola Američanka Graysová, ktorá strávila na palubovke takmer 37 minút, strelila 18 bodov a do štatistík pridala aj 1 doskok. Najbližší zápas odohrajú Ružomberčanky v domácej extralige proti Šamorínu. Tretie kolo FIBA Eurocupu ich čaká už budúci týždeň v stredu 27.10. v Madride proti španielskemu Estudiantes.