Ružomberské basketbalistky splnili úlohu favorita a porazili Young Angels Košice

Ružomberské basketbalistky zdolali v sobotu 9. októbra na domácej palubovke v 3. kole Niké extraligy žien Young Angels Košice 73:63.

Už od úvodu zápasu sa dal očakávať vyrovnaný zápas. Úvodný kôš strelili hráčky hostí, čím naštartovali domáce basketbalistky. V priebehu prvej štvrtiny si „Žabky“ dokázali vytvoriť viacbodový náskok, no hráčky Young Angels Košice ho vždy stiahli. Po prvej štvrtine bol stav 20:15 pre Ružomberčanky.

Počas druhej štvrtiny zatlačili Košičanky a zlepšenou ofenzívnou hrou dokázali zmazať manko na ich súperky. V závere druhej štvrtiny sa Košičankám podarilo otočiť priebeh zápasu a do polčasovej prestávky išli s vedením o 2 body.

Tretiu štvrtinu zlepšili Ružomberské basketbalistky defenzívu, keď sa Košičankám podarilo nastrieľať iba 9 bodov, vďaka čomu Ružomberčanky otočili nepriaznivý stav. Po tretej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre 53:46.

V záverečnej štvrtine nechceli domáce hráčky pripustiť drámu. Nápor Košičaniek a pokusy o zmenu skóre v 4. štvrtine boli neúspešné a tak Ružomberské basketbalistky zvíťazili v pomere 73:63 a na konto si pripisujú 4. výhru v sezóne.

Najaktívnejšími hráčkami „Žabiek“ boli Praženicová, ktorá strelila 23 bodov a 9 krát doskočila loptu, Chorvátka Burová, ktorá už tradične získala double-double za 11 bodov a 11 doskokov a Američanka Greys si pripísala 20 bodov.

Najbližší zápas čaká Ružomberčanky na domácej palubovke 13.10.2021 o 17:00 v Európskom pohári FIBA proti belgickému Liege.

Titulná fotografia: Rudo Maškurica.