Ružomberskí futbalisti postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu po výhre nad Odevou Lipany

V stredu 27. októbra odohrali ružomberskí futbalisti osemfinálový zápas slovenského pohára. Do osudia dostali tento raz klub pôsobiaci v 3. lige OŠK Odeva Lipany. MFK Ružomberok zvládol duel vyhrať najtesnejším výsledkom 1:0.

V 10. minúte sa dostali Ružomberčania do prvej šance zápasu, kedy po rohovom kope Tomáš Bobček minul bránu. V 19. minúte sa dostali Ružomberčania k priamemu kopu, ktorý zahrával Dalibor Takáč. Jeho center do šestnástky súpera však vychytal brankár hostí Bartoš. O pár minút neskôr bol opäť v šanci Takáč, no jeho strela skončila nad bránou. Do konca polčasu mali Ružomberčania ešte jednu väčšiu šancu po sóle Regáliho, ktorého zakončenie mierilo tesne vedľa.

Už v úvode druhého polčasu sa dostal do šance Regáli, lenže obranca hostí jeho strelu zblokoval. V 52. minúte sa dostal po rohovom kope Takáča do šance Bobček, no vďaka skvelému zákroku brankára hostí ostal stav skóre nezmenený 0:0. V 68. minúte sa do šance dostali aj hostia, keď strelu Vysočana chytil Frühwald. Dvadsať minút do konca zápasu získali po faule hostí Ružomberčania priamy kop, ktorý opäť rozohrával Takáč. V šestnástke súpera sa najlepšie zorientoval Tomáš Bobček, ktorý svojim gólom rozhodol o víťazstve Ružomberka – 1:0.

Pochvala na stranu hostí za predvedený výkon od trénera MFK Struhára

Osemfinálový súper Ružomberčanov sa pripravil na svojho súpera veľmi dôsledne, čo bolo aj vidieť na predvedenej hre. „Musím hlavne pochváliť mužstvo trénera, ktoré prišlo hrať sympatický futbal. Bolo vidieť, že boli na nás pripravení. Chceli zhusťovať hlavne poslednú obrannú formáciu, kde sa zasúvali až piati hráči a mali sme s tým celkom problémy. Boli organizovaní,“ povedal na pozápasovej tlačovke k výkonu súpera tréner Struhár.

Zahadzovanie šancí je pre Ružomberok už ako takým špecifikom, ktoré vidia diváci skoro každý zápas, čo potvrdil aj Struhár: „Škoda v prvom polčase šancí Bobčeka aj Takáča, že sme ich nepremenili“.

Po prestriedaní viacerých hráčov sa obraz hry zmenil a oživil. „Myslím si, že priebeh hry sa úplne zmenil. Prišiel tam Kochan a veľmi to oživil. Jeho prihrávky za obranu a prienikové prihrávky nachádzali hráčov a z toho pramenili rohy a priame kopy. Nakoniec som rád za nášho útočníka, že sa po dlhom zranení strelecky presadil. Chlapci si môžu takéto víťazstvo užiť a beriem tento zápas veľmi pozitívne,“ dodal k víťazstvu a postupu Struhár.

Najbližší zápas odohrajú Ružomberčania už túto sobotu 30.10.2021 na domácom štadióne s tímom ŠKF Sereď. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o posledný zápas s divákmi. Okres Ružomberok sa bude od pondelka 1. novembra nachádzať na regionálnom covid automate v čiernej farbe.