Ružomberskí futbalisti sú nominovaní do slovenskej reprezentácie

MFK Ružomberok má štyroch hráčov nominovaných do slovenských reprezentačných výberov. Foto: Rudolf Maškurica
Najlepší ružomberský strelec Martin Regáli je opätovne súčasťou reprezentačného výberu seniorov, medzi náhradníkmi sa nachádzajú aj obrancovia Alexander Mojžiš a Matej Madleňák.

V aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže zaznamenal Martin Regáli v 16 dueloch 7 gólov a jednu gólovú prihrávku. V uplynulom ligovom ročníku si krídelník Ružomberka pripísal na svoje konto 10 gólov a 3 asistencie a výraznou mierou tak pomohol Liptákom k zisku ligového striebra. Svojimi výkonmi nadviazal na výbornú sezónu 2020/2021, v ktorej strelil 11 gólov.

Najlepší kanonier MFK Ružomberok si v marcovom priateľskom stretnutí proti Nórsku pripísal debut v národnom drese. Slovenský reprezentačný tréner Talian Francesco Calzona povolal medzi náhradníkov aj ružomberských obrancov Alexandra Mojžiša a Mateja Madleňáka, ktorí v tejto sezóne nastúpili do všetkých zápasov aktuálneho slovenského vicemajstra.

Neúspešné vystúpenie v Lige národov

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú v novembri dve prípravné stretnutia. Prvý duel odohrá Slovensko vo štvrtok 17. novembra o 18:00 s Čiernou Horou. Následne privítajú slovenskí „sokoli“ v Bratislave v nedeľu 20. novembra o 13:30 Čile.

Slovenskí futbalisti majú za sebou neúspešné vystúpenie v C-divízii Ligy národov. Slováci v skupine, v ktorej boli favoritom na postup, obsadili až 3. miesto za Kazachstanom, ktorý si vybojoval postup do B-divízie Ligy národov. Na druhom mieste skončil Azerbajdžan pred Slovenskom. Posledné miesto obsadilo Bielorusko.

Náročný program mladých Slovákov

Okrem seniorského tímu majú reprezentačné povinnosti aj mladšie výbery. Tréner slovenskej „dvadsiatky“ Albert Rusnák povolal do svojej nominácie ružomberského stredopoliara Gabriela Halabrína. Medzi náhradníkmi sú Jakub Luka a Adrián Macejko.

Slovenskú reprezentáciu do 20 rokov čaká v Španielsku poriadne nahustený program, keď v priebehu štyroch dní odohrá až tri prípravné zápasy. Úvodný duel odohrajú mladí Slováci 17. novembra s Japonskom. Následne ich čaká Indonézia (19. novembra) a náročný program uzavrú stretnutím so Saudskou Arábiou (21. novembra).

Ružomberčania majú zastúpenie aj vo výbere do 19 rokov

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov odohrá budúci týždeň v Taline dve prípravné stretnutia s domácim Estónskom. Prvý duel je na programe 16. novembra. Druhý zápas sa uskutoční 18. novembra.

Aj v tejto kategórii bude mať Ružomberok zastúpenie zásluhou dvoch hráčov. Súčasťou nominácie trénera Stanislava Maceka sú brankár Dominik Ťapaj a záložník Viktor Úradník. Medzi náhradníkmi sa nachádza Matúš Krištof.

Majstrovstvá sveta predčasne ukončia ligové súťaže

Liptákov pred spomínanými reprezentačnými povinnosťami čaká ešte jeden súboj. Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v nedeľu 13. novembra o 17:30 h, keď sa predstavia na pôde majstrovského Slovana Bratislava. Následne príde na rad reprezentačná prestávka.

Po jej uplynutí odohrá vicemajster dve odložené stretnutia. Najskôr čaká zverencov Petra Struhára dohrávka 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra v Dunajskej Strede.

Kalendárny rok ukončia Liptáci dohrávkou 17. kola najvyššej slovenskej súťaže proti Zlatým Moravciam, ktorá je na programe v nedeľu 27. novembra. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte 4 duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.