Severoslovenské derby v Koniarni

Ružomberské basketbalistky čaká domáci zápas proti Popradu. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu o 15:30 h stretnutie 3. kola Niké extraligy žien proti Popradu. Liptáčky budú chcieť potvrdiť úlohu favorita a zaznamenať druhé víťazstvo v sezóne.

Ružomberčanky začali novú sezónu basketbalovej Extraligy úspešne, keď v 1. kole zdolali doma v dramatickom stretnutí ŠBK Šamorín 70:65 a úspešne vstúpili do nového ligového ročníka, v ktorom obhajujú strieborné medaily.

Už v 2. kole však Liptáčky čakal veľký šláger v kúpeľnom meste proti majstrovským Piešťanským Čajkám, ktorý bol zároveň reprízou minuloročného finále. Stretnutie sa skončilo očakávaným víťazstvom Piešťan 75:53, ale Ružomberčanky predviedli veľmi dobrý výkon a favoritovi dlho odolávali.

Liptáčky napriek tomu, že majú mladý a neskúsený tím ukázali, že ich nemožno odpisovať z boja o popredné priečky, aj keď prioritou „Ruže“ je v tomto ročníku účasť v skupine o titul.

Obľúbený súper „Ruže“

V minulej sezóne odohral Ružomberok s Popradom v rámci najvyššej slovenskej súťaží dve stretnutia, pričom v oboch prípadoch sa zrodili jednoznačné víťazstvá „Ruže“. Prvý duel v Koniarni vyhrali Liptáčky hladko 105:48. Druhý zápas, ktorý sa uskutočnil pod Tatrami, opätovne ovládli Ružomberčanky, tentokrát pomerom 112:49.

Popradčanky zaznamenali taktiež úspešný vstup do nového ligového ročníka, keď v úvodnom kole po obrovskej dráme triumfovali na palubovke ŠK UMB Banská Bystrica 62:60. V druhom kole ale ťahali za kratší koniec a v domácom prostredí podľahli Šamorínu 54:44.

Basketbalistky MBK Ružomberok majú na úvod sezóny poriadne nabitý program, keď ich v októbri čaká až šesť zápasov. Po stretnutí s Popradom odohrajú Liptáčky najbližší duel už v stredu 19. októbra o 18:00 h na pôde nováčika CBK Košice.

Náročný program vicemajstra

Po zápase na východe Slovenska privítajú zverenkyne Juraja Suju v Koniarni ambicióznu Sláviu Banská Bystrica (23. 10.). V tomto prípade však došlo k zmene termínu stretnutia.

Pôvodne sa mal duel odohrať v centre dolného Liptova v sobotu 22. októbra, ale z organizačných a technických dôvodov sa uskutoční o deň neskôr. Náročný októbrový program ukončí „Ruža“ na pôde Young Angels Košice (26. 10.).

V novembri čakajú Ružomberčanky tri duely, pričom dva z nich odohrajú v Koniarni. Novembrový program otvoria Liptáčky domácim súbojom proti ŠK UMB Banská Bystrica (05. 11.). Zakrátko sa „Ruža“ predstaví v Šamoríne (12. 11.).

Kalendárny mesiac ukončia Ružomberčanky zápasom na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.