Skvelá séria pokračuje. Ružomberok zvíťazil v Senici a udržal sa na treťom mieste

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v 12. kole Fortuna ligy na pôde Senice 2:0. O víťazstvo hostí sa presnými zásahmi postarali Ján Maslo a Matej Madleňák.

Ružomberčania tak potvrdili výbornú formu, keď z predošlých piatich zápasov získali až 13 bodov. Seničania sa naopak nachádzajú v kríze a po výbornom štarte zaznamenali v uplynulých piatich stretnutiach len dva body.

Prvú šancu v zápase si vypracovali Seničania. V 5. minúte vyslal Milan Šimčák nepríjemnú tvrdú strelu, ale hosťujúci brankár Ivan Krajčírik si s ňou poradil. Zlomový moment stretnutia prišiel už v 7. minúte. Domáci obranca Dávid Gáč fauloval tesne pred šestnástkou hosťujúceho Tihomira Kostadinova, za čo si vyslúžil červenú kartu.

Z následného priameho kopu otvoril skóre hosťujúci kapitán Ján Maslo, ktorý domácemu brankárovi nedal žiadnu šancu – 0:1. Od tohto momentu čakali diváci dlhé minúty na vážnejšiu šancu. Ružomberčania kontrolovali zápas a diktovali tempo stretnutia. V 21. minúte sa do zakončenia dostal hosťujúci Dalibor Takáč, ale jeho strele chýbala presnosť.

O šesť minút sa o zmenu skóre pokúsil hosťujúci Martin Boďa, ale jeho hlavička nemala gólové parametre. V 39. minúte sa výstavnou strelou prezentoval Štefan Gerec, ale domáci brankár Henrich Ravas vytlačil jeho projektil na rohový kop. V 43. minúte sa po dlhej dobe prihlásili o slovo aj domáci, keď sa do zakončenia dostal Egy Maulana, ale s jeho prízemnou strelou si Ivan Krajčírik poradil. Mužstvá tak odchádzali do kabín za stavu 0:1.

Definitíva padla až v závere stretnutia

Druhý polčas otvorila šanca domáceho Šimona Šumberu, z ktorou si hosťujúci brankár na dvakrát poradil. V 54. minúte sa takmer druhýkrát v zápase presadil hosťujúci kapitán Ján Maslo, ale jeho strelu obetavo zblokoval domáci kapitán Petr Pavlík. Za krátko sa po centri Filipa Oršulu dostal do zakončenia Šimon Šumbera, ale hosťujúca defenzíva bola pozorná a nebezpečenstvo zažehnala. Druhý polčas pokračoval vo svižnom tempe a v 59. minúte sa po rohovom kope Dalibora Takáča vyznamenal domáci brankár Henrich Ravas.

Následne tempo hry opadlo a Ružomberčania mali dianie zápasu vo svojich rukách. V 74. minúte si Seničania vypracovali najväčšiu šancu v stretnutí, keď sa do obrovskej šance dostal najlepší strelec ligy Elvis Sukisa, ale jeho zakončenie minulo bránu Ivana Krajčírika. O minútu na to, po prihrávke Martina Regáliho, otestoval pozornosť domáceho brankára aktívne hrajúci Dalibor Takáč, ale s jeho strelou si Henrich Ravas poradil.

Definitívny odpor Senice zlomili Ružomberčania až v 82. minúte. Rohový kop Dalibora Takáča predlžil hlavou Martin Regáli na Mateja Madleňáka, ktorý nedal domácemu brankárovi šancu – 0:2. Hostia tak využili presilovku a priblížili sa k zisku dôležitých troch bodov. O dve minúty sa mohol presadiť aj Martin Regáli, ale jeho útočnú snahu zastavil domáci brankár. Záverečnú šancu v zápase si vypracovali Seničania, ale strelecký pokus Ioannisa Niarchosu vytesnil Ivan Krajčírik na rohový kop.

Zápas ovplyvnilo skoré vylúčenie

Ružomberský tréner Peter Struhár na tlačovej konferencii uviedol, že na stretnutie mala vplyv červená karta. „Sme veľmi šťastní za tri body. Mali sme dobrý vstup do zápasu, hlavne dobrý prechod z obrany do útoku. Po jednej takejto situácii dostal súper červenú kartu, čím nám rozhodca uľahčil zápas a Ján Maslo sa krásne trafil z priameho kopu.“

Ružomberského trénera mrzela finálna realizácia jeho zverencov v šestnástke hostí. Napriek tomu bol šťastný zo zisku troch bodov. „V druhom polčase sme chceli držať loptu na svojich kopačkách. Na svojich chlapcov som trochu nahnevaný, že sme nedotiahli niektoré šance do konca, ale som šťastný za tri body.“

Ružomberok si tak po víťazstve 2:0 upevnil tretie miesto v tabuľke Fortuna ligy. Najbližší zápas odohrajú Ružomberčania v stredu 27. októbra, keď v rámci 4. kola Slovnaft Cupu nastúpia na domácej pôde proti treťoligovému tímu ŠK Odeva Lipany. Stretnutie sa malo pôvodne odohrať na ihrisku Lipian, lenže okres Sabinov, v ktorom Lipany ležia, bude od budúceho týždňa v čiernej farbe v rámci Covid automatu. Októbrový kolotoč uzavrú Struhárovi zverenci v sobotu 30. októbra, keď na domácom trávniku privítajú Sereď.

FK Senica – MFK Ružomberok 0:2 (0:1)

Góly: 9. J. Maslo, 82. Madleňák. Rozhodovali: Očenáš – Košecký, Štofik, ŽK: Jurdík – Kostadinov, ČK: 8. Gáč (Senica), 395 divákov.

Senica: Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík, Šimčák (82. Niarchos) – Duda (19. Halabrín), Jurdík (74. F. Buchel), Šumbera – Oršula, Maulana Vikri (74. J. Buchel) – Mašhike

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mrva, Madleňák – Boďa (72. Tancík), Takáč, Kochan, Regáli (87. Ďungel) – Kostadinov (72. Luterán) – Gerec (63. Bobček)

Autor: Filip Kubáň. Foto: tvnoviny.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.