Skvelí Ružomberčania zdolali Spartak. Vďaka tímovému výkonu porazili Trnavu rozdielom triedy

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v nedeľu 28. novembra v rámci 16. kola Fortuna ligy nad Spartakom Trnava jasne 0:3.

Od začiatku zápasu mali na kopačkách loptu domáci hráči. V 17. minúte sa do veľkej šance dostala domáca Trnava po strele Zayna Jonesa, ktorú však zneškodnil brankár Krajčírik. Hostia z Ružomberka sa do prvej vážnejšej šance dostali v 27. minúte, keď tvrdú strelu Bobčeka vyrazil brankár Takáč. Vyrazená lopta dopadla k nohám Regáliho, ktorý nezužitkoval prvú veľkú šancu hostí a prestrelil bránku domácich nad.

Už o dve minúty neskôr získal pokutový kop pre Ružomberok Madleňák. Penaltový verdikt musel opäť prekontrolovať rozhodca prostredníctvom VARu, ktorý mu jeho nariadenie potvrdil. Na biely bod sa postavil už tradičný exekútor pokutových kopov Kochan, ktorý opäť trafil medzi tri žrde a pridal piaty gól v sezóne.

Vybičovaný a emotívny prvý polčas vyvrcholila šarvátka krátko pred koncom polčasu, keď žlté karty dostali Regáli a Ristovski.

Už v úvode druhého polčasu sa dostali Ružomberčania do dvoch obrovských šancí. V 50. minúte našiel úplne osamostatneného Regáliho Takáč , ktorý neváhal a strelil gól na 0:2. O necelé dve minúty neskôr využil opäť prvý menovaný zlú rozohrávku domácej obrany a strelil rozhodujúci zásah do trnavskej svätine – 0:3.

Krátko pred svojim striedaním mohol Regáli skompletizovať hetrik, no proti bol brankár Trnavy Takáč. Zápas sa už viac-menej iba dohrával a Ružomberčania si zapísali ďalšiu výhru v sezóne.

O výhre Ružomberka rozhodli dva rýchle góly

Dva rýchle góly Regáliho v úvode druhého polčasu rozhodli dovtedy celkom vyrovnaný zápas. Ružomberčania merali svoju cestu do Trnavy s jasným cieľom a to zvíťaziť, čo sa im aj podarilo.

„Sme šťastní, išli sme do Trnavy vyhrať. Forma u nás graduje a som veľmi rád, že sme sa prezentovali výkonom, keď sme silnú Trnavu držali od našej bránky. Okrem jednej šance nemali inú. A okrem toho, góly sme dali presne po tých akciách, po akých sme ich dali,“ povedal k zápasu hlavný tréner Ružomberka Peter Struhár.

Ružomberčanom sa opäť podarilo preklopiť misky váh na svoju stranu po polčasovej prestávke, na čo kladie dôraz aj tréner Struhár.

„Vystríham chlapcov, aby mali sme mali my lepší vstup do druhých polčasov, som rád, že si to zobrali k srdcu a predviedli výkon, aký sa musel páčiť. Atmosféra v šatni je fantastická, pripravujeme chalanov v týždni trochu inak ako predtým, dávame im viac voľna. Ocenia to a potom sa rozdajú na ihrisku,“ dodal ku kolektívu v MFK Ružomberok Struhár.

Vďaka nedeľnej výhre si Ružomberčania upevnili 3. priečku a stiahli náskok Trnavy na počet 2 bodov. Ružomberčania môžu Trnavu bodovo dobehnúť už v budúcom kole, keď si zmerajú sily s Michalovcami.