Skvelú formu ružomberských futbalistov si odniesol AS Trenčín

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v piatok 19. novembra v zápase 15. kola Fortuna ligy proti futbalistom AS Trenčín rozdielom triedy 3:0.

Ružomberskú mašinu naštartoval svojim krásnym sólom Regáli, ktoré zakončil gólovou strelou do Kukučkovej brány – 1:0. Aktivita Ružomberčanov v ofenzíve mierne odpadla a do zápasu sa postupne začali dostávať hostia. Veľkú šancu nezužitkoval Letenay po centri ex-Ružomberčana Kmeťa, keď tesne netrafil bránu domáceho brankára Krajčírika.

V nadstavenom čase prvého polčasu fauloval v šestnástke obranca hostí Rymarenka, ktorý získal pre Ružomberok pokutový kop. Faul Pirinnena na Rymarenka si musel rozhodca Kružliak poistiť VARom, ktorý mu ukázal jasný faul. Na biely bod sa postavil tradične Kochan, ktorý z penalty pridal už piaty gól v sezóne – 2:0.

V 65. minúte prišlo striedanie Rymarenka, za ktorého prvý krát v sezóne nastúpil Ševčík. Hneď po troch minútach definitívne rozhodol o víťazstve Ružomberka. Trenčianska defenzíva zaspala a Takáč sa dostal s Šefčíkom do obrovskej gólovej šance. Takáč vysunul osamoteného Šefčíka, ktorý si samostatný nájazd na brankára vychutnal a prvý zápas v sezóne okorenil gólom – 3:0. Do konca zápasu nevyužili Ružomberčania ešte niekoľko šancí. Pred koncom riadneho hracieho času netrafil prázdnu bránu Regáli a ohroziť ju mohol aj Bobček, ktorý ďalší gól na ružomberské konto nepridal.

Efektivita rozhodla zápas. Ružomberčania nepustili Trenčanov do ničoho a zápas si ustrážili

Taktika Ružomberčanov bola od úvodu zápasu jasná a to dostať pod tlak hostí z Trenčína. Cieľ daný pred zápasom hráči splnili a zaslúžene získali tri body do tabuľky. „Vedeli sme, že súper bude mať s nátlakom našich hráčov problém. Prvý polčas chlapci veľmi dobre zvládli takticky a strelili gól po krásnej individuálnej akcii. Následne sme chceli zatvárať stredovú zónu. Hrali sme veľmi aktívne a z toho pramenili aj straty lôpt hráčov Trenčína, čo nám umožnilo streliť tretí gól,“ povedal po zápase hlavný tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

Pre Ružomberok to bola už siedma ligová výhra v sezóne. Vďaka trom bodom do tabuľky si upevnili 3. miesto. Najbližší zápas čaká Ružomberčanov v nedeľu 28.11. proti tabuľkovému susedovi z Trnavy v City Aréne.

Titulná fotografia: Rudo Maškurica.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.