Slovenská Superliga Malého futbalu v Černovej 

V nedeľu 21.11. sa vo futbalovom areáli TJ Máj Černová uskutočnilo 2. kolo Niké Superligy v Malom futbale. Kvalitné zápasy a zaujímavá osobnosť v jednom z tímov boli veľkou ozdobou. 

Z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie boli nútení organizátori presúnuť zápasy 2. kola Superligy. Ich tradičné hracie miesta tak nahradila prvýkrát umelá tráva v Černovej, ktorá spĺňa všetky podmienky na odohratie ligových zápasov malého futbalu. 

Okres Ružomberok sa ešte podľa pravidiel pôvodného Covid semaforu zaraďoval medzi územia, kde sa zápasy takéhoto formátu mohli odohrať. Účastníkmi 2. kola Niké Superligy boli tímy z Banskej Bystrice, Prešova, Zvolena a Martina. 

V celkovo dvoch zápasoch 2. kola Niké Superligy (východ) si svoje sily zmerali výbery Zvolena a Prešova, v druhom zápase na seba narazili Banská Bystrica a Martin. Súčasťou výberu Martina bol aj aktuálny ružomberský hlavný tréner Peter Struhár, ktorý priaznivcom Malého futbalu ukázal, že to s loptou stále vie. 

Epidemiologická situácia nedovolila organizátorom uskutočniť zápasy v Banskej Bystrici

Najideálnejšou voľbou organizátorom padlo mesto Ružomberok, z dôvodu cestovania všetkých tímov na zápas. „Pôvodne sa mala udalosť uskutočniť v Banskej Bystrici, no nepodarilo sa to z dôvodu  toho, že sa nachádzajú v čiernom okrese. Sme veľmi vďační miestnym organizátorom, že nám vyšli v ústrety a na poslednú chvíľu sa nám podarilo zorganizovať toto podujatie v nádhernom areáli TJ Máj Černová,“ povedal k organizácii riaditeľ marketingu Slovenského zväzu Malého futbalu Juraj Šupák. 

V Ružomberku chýba podobný projekt, ktorý v iných okresných miestach na Slovensku funguje na jednotku. Enkláva Ružomberčanov však zastupuje svoj okres v iných mestách. Priaznivci Malého futbalu z Ružomberka však môžu aj v budúcnosti očakávať podobné projekty v ich okrese. „Najbližšia súťaž v malom futbale, ktorá sa hrá je mestská liga malého futbalu v Martine. Určite privítame možnosť zorganizovať nejaké podujatia v budúcnosti aj tu. Ihrisko je tu ideálne a ak bude príležitosť, tak tu radi zorganizujeme ďalšie zápasy,“ dokončil Juraj Šuplák. 

Foto: Rudo Maškurica.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.