Štyri góly za polhodinu. Ružomberčania si urobili zo súpera trhací kalendár

Liptáci sú v príprave naďalej stopercentní. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v piatok 26. januára štvrtý prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu sú v príprave zatiaľ stopercentní, keďže predošlé tri stretnutia vyhrali. Hráči spod Čebraťa postupne zdolali FK Pohronie a Zaglebie Sosnowec (oba 2:1) a naposledy si poradili s kosovským tímom FC Priština 1:0. Tento súboj odohrali Liptáci už v rámci tureckého sústredenia, počas ktorého ich čakajú ešte dve vystúpenia.

Po konfrontácii s kosovskou Prištinou nastúpili Ružomberčania v druhom prípravnom dueli v krajine polmesiaca proti severomacedónskemu mužstvu KF Gostivar, ktorému patrí v tamojšej súťaži 5. miesto.

Druhopolčasový gólový uragán

Prvý polčas gól síce nepriniesol, no po zmene strán sa s nimi roztrhlo vrece. Všetko to naštartovali Liptáci v 59. minúte, keď sa po centri z rohového kopu presadil hlavičkovým zakončením Šimon Gabriel0:1. Radosť Liptákov však netrvala dlho, keďže v 61. minúte vyrovnal ich súper na 1:1.

Vedenie oranžovým však prinavrátil v 65. minúte výstavným gólom spoza šestnástky Adam Tučný1:2. V záverečnej 10-minútovke pridali „Smetanovci“ ešte dve trefy a podčiarkli svoj výrazný triumf. V 81. minúte dokonal dobýjanie súperovej brány Martin Boďa, ktorý zblízka zvýšil na 3:1. Konečnú podobu výsledku stanovil v 89. minúte Martin Chrien4:1.

Zajtra ich čaká ďalší duel

Ružomberčania napokon zdolali KF Gostivar rozdielom triedy (4:1) a pripísali si štvrtú výhru v príprave. Už zajtra (v sobotu 27. januára o 13:00 h) odohrajú ružomberskí futbalisti ďalší prípravný zápas, keď vyzvú srbské mužstvo FK Jedinstvo Ub. Týmto súbojom zároveň ukončia sústredenie v Turecku.

Po návrate na Slovensko absolvujú zverenci Ondřeja Smetanu ešte generálku na jarnú časť Niké ligy, a to v sobotu 3. februára proti poľskému tímu Górnik Zabrze.