Tanečné rytmy prilákajú do Ružomberka stovky návštevníkov  

Láska k tancu a svieže tanečné rytmy prilákajú v sobotu do Ružomberka stovky návštevníkov a tanečnú špičku zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Ukrajiny. S Ružomberským magazínom môžete vyhrať celodenné lístky.

V Koniarni predvedú svoje umenie v štandardných a latinsko-amerických tancoch na tradičnej medzinárodnej tanečnej súťaži Ružomberok Open 2018 a na 1. kole Slovenského pohára.      

„Cieľom podujatia je už tradične podporiť tanečníkov v rozvíjaní ich talentu a taktiež ukázať verejnosti čaro tanečného športu,“ informoval usporiadateľ súťaže, Róbert Szolnoki. 

Tanečné páry sa predstavia v 12 kategóriách, ktoré sú rozdelené na šesť bodovacích súťaží, štyri pohárové a dve začínajúce detské a juniorské tanečné páry. Diváci uvidia súťažiacich tancovať vo všetkých vekových kategóriách od detí cez juniorov, dospelých až po seniorov. V tanci ich bude naživo sprevádzať ružomberská hudobná skupina RK jazz bandCelodenné podujatia ukončí slávnostný galavečer, na ktorom sa predstavia tie najlepšie tanečné dvojice,“ doplnil Szolnoki.

Pre milovníkov tanca z radov návštevníkov je pripravená lákavá tombola. Pre všetkých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť súťaže osobne, pripravili organizátori priamy prenos s partnerským tanečným portálom tancujeme.com.     

Súťaže začínajú v sobotu 7. marca už od 10:00. Finálový galaprogram Slovenského pohára zase večer o 19-tej.

Okrem súťažiacich do Športovej haly Koniareň v Ružomberku každoročne zavíta okolo 3 500 návštevníkov z celého Slovenska a okolitých krajín.  Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz tanečného športu a organizátormi Tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a Mesto Ružomberok. 

V súvislosti so súťažou pre vás Ružomberský magazín pripravil súťaž a 2×2 lístky na celodenný vstup do Koniarne – vrátane finálového galavečera. Cez email alebo facebook odpovedzte správne na otázku:

Z ktorých krajín príde viac ako 200 súťažiacich do Ružomberka na 1. kolo Slovenského pohára v štandardných a latinsko-amerických tancoch?

Odpovede posielajte na email: redakcia@rkmagazin.sk alebo do komentára k facebookovému statusu. Ak pripíšete aj telefón, k lístkom sa dostanete rýchlejšie.

Výhercov budeme kontaktovať najneskôr v sobotu, 7. apríla dopoludnia.

 

 

PR článok