Tím Juraja Suju na novú sezónu je takmer kompletný. Chýba už len jedna podkošová hráčka

Káder úradujúceho majstra MBK Ružomberok posilnili Chorvátka Patricija Burová a Američanky Marte Graysová a Adrienne Motleyová. Finálnu podobu tímu by mala dať už len jedna podkošová hráčka.

Vedenie klubu informovalo o prvej novej hráčke na svojom oficiálnom webe 27. júla. Stala sa ňou Chorvátka Patricija Burová. 

„Obsadzuje pre nás mimoriadne citlivý post – podkošovej hráčky. Jej basketbalové a ľudské prednosti dávajú velký predpoklad, že bude schopná veľmi rýchlo zapadnúť do nášho tímu a aj konceptu hry,“ vyjadril sa o novej hráčke v tíme úradujúceho slovenského majstra výkonný riaditeľ a manažér klubu Radoslav Popelka.

Doplnil, že 25-ročná a 188 cm vysoká Chorvátka Patricija Burová bude súčasťou tímu Juraja Suju počas nasledujúcej sezóny, a obsadí post „štvorky“. Pred pôsobením v Ružomberku hrávala za Madveščak Záhreb, Buducnost Podgorica a Feniks Pale.

Do tímu sa pridali aj dve hráčky z USA: Marte Graysová a Adrienne Motleyová. 

Adrienne Motley (25 rokov, 175 cm) pôsobila v univerzitnom tíme Miama Athletics, ale basketbal na profesionálnej úrovni skúsila aj v Portugalsku či Španielsku. Bola draftovaná tímom Indiana Fever. „Ide o univerzálnu hráčku so schopnosťami skórovať, ale aj rozdávať asistencie. Tímu by mala pomôcť hlavne svojou schopnosťou byť užitočná tam, kde to bude potrebné, ako aj skúsenosťami,“ vyjadril sa na adresu Američanky výkonný riaditeľ a manažér MBK Radoslav Popelka.

Adrienne Motley. (Foto: Bendigo Advertiser, Sun Sentinel)

Rovnako 25-ročná Marte Graysová (USA, 188 cm) basketbalovo vyrástla predovšetkým v DePaul University Athletics, ale medzi svoje pôsobiská si môže uvádzať aj ďalekú Austráliu, alebo Belgicko. Podľa manažéra basketbalovej Ruže ide o podkošovú hráčku z veľmi kvalitného basketbalového programu. „Všestranná a atleticky veľmi dobre pripravená hráčka, ktorej práve univerzálnosť je najväčšou zbraňou.“

Marte Greysová. (Foto: Bendigo Advertiser, Sun Sentinel)

Titulná fotografia: Rudolf Maškurica

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.