Tréner basketbalistiek Juraj Suja bude na lavičke MBK Ružomberok aj ďalšiu sezónu

S vedením ružomberského klubu sa basketbalový tréner Juraj Suja dohodol už na deviatej sezóne za sebou. Poď Čebrať prišiel v roku 2013, pôvodne na dva roky.

Basketbalistky MBK Ružomberok budú mať aj ďalšiu sezónu rovnakého trénera. S vedením klubu sa dohodol Juraj Suja, ktorý vedie Ružomberčanky aktuálne už ôsmu sezónu, a svoje rady dá hráčkam aj počas deviatej sezóny.

Vedenie klubu podľa manažéra MBK Ružomberok Radoslava Popelku nerozmýšľalo o inom trénerovi. S Jurajom Sujom boli počas predchádzajúcich sezón spokojní.

„Počas svojho pôsobenia v Ružomberku sa stal reprezentačným trénerom, ktorý so svojim výberom postúpil na Majstrovstvá Európy a celý svoj trénerský kunšt pretavuje aj v Ružomberku do tímu, a zlepšuje hráčky aj samotný tím,“ povedal Popelka a dodal, že je to „win-win biznis“ a nemal dôvod premýšľať nad nejakou trénerskou zmenou na lavičke MBK.

Bude to už deviata sezóna, ktorú začne Juraj Suja ako hlavný tréner ružomberských basketbalistiek. Do tímu prišiel v máji 2013.

„Som rád, že budem pokračovať v Ružomberku a teším sa na ďalšiu sezónu. Verím, že spoločenská situácia sa trochu upraví a život začne plynúť lepšie, a budúcu sezónu budeme môcť privítať v našej hale fanúšikov, a vrátime sa do basketbalovej Európy,“ komentoval nový kontrakt s ružomberským klubom tréner Juraj Suja.

Ponuka na trénovanie prišla podľa Suju aj zo zahraničia. „Mal som nejakú možnosť ísť mimo Slovenska, ale rozhodol som sa nešpekulovať,“ hovorí 40-ročný basketbalový kormidelník.

„Ja sa tu cítim dobre, rozumieme si s ľudmi v klube a verím, že ružomberský basketbal ešte nepovedal posledné slovo. Prišiel som sem na dva roky, no trošku sa to predĺžilo na deväť,“ dodáva.

„Môžeme byť veľmi spokojní, že dochádza k tej kontinuite v práci a môžeme napredovať,“ pochvaľuje si Popelka z vedenia klubu. „Výhoda je v tom, že sa poznáme, vieme ako komunikovať a vieme, čo máme stále zlepšovať. Nemusíme začínať a hľadať formy komunikácie,“ vymenoval pozitíva dlhodobého kontraktu na trénerskom poste manažér MBK.

Juraj Suja získal s Ružomberkom dvakrát extraligový titul, rovnako dva razy sa so Žabkami tešil zo Slovenského pohára a na svojom konte má aj dve striebra a tri bronzy v Extralige.

Suja ako hráč pôsobil postupne v Lučenci, Svite a Komárne. S Lučencom získal v sezóne 2003/2004 majstrovský titul. Ako tréner začal v roku 2010 v tíme MBK Komárno, potom od roku 2012 viedol ŠBK Šamorín a v máji 2013 nahradil Štefana Sviteka na poste trénera tímu MBK Ružomberok.

V rámci reprezentácie trénoval ženskú dvadsiatku a vo februári 2019 začal na lavičke slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie. Vo februári 2021 s tímom postúpil na Majstrovstvá Európy.

Body Praženicovej dopomohli k postupu zverenkýň Juraja Suju. Slovenky si zahrajú na Majstrovstvách Európy

Titulná fotografia – Juraj Suja rozdáva inštrukcie svojim zverenkyňám. Foto – Rudo Maškurica

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.