Tréner Haspra po víťazstve nad Pohroním: Neboli sme lepší, ale bojovnosťou sme to uhrali a tešíme sa z troch bodov

MFK Ružomberok v 5. kole nadstavby Fortuna ligy vyhral s Pohroním 1:0. Jediný presný zásah v zápase zaznamenal Alexander Mojžiš.

Ružomberčania pozitívne naladení z predchádzajúceho víťazstva v Senici v zápase so Žiarom nad Hronom nezačali najlepšie. Do stretnutia 5. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vstúpili lepšie hostia.

Boli sme aktívni v pohybe. Dokázali sme dobre kombinovať, vytvárať si prečíslenia po stranách,“ povedal po zápase tréner Pohronia Jan Kameník. Dodal, že loptu však nedokázali dostať do pokutového územia.

„Mali sme veľa zblokovaných centrov. Útočníci dnes hrali trošku ďalej od seba. Možno som od nich očakával trochu viac nábehových situácií. Napriek tomu si myslím, že prvý polčas bol z našej strany slušný. Dokázali sme si vytvoriť šance. Aj po vylúčení sme mali v závere polčasu veľkú príležitosť, kde sme mohli ísť do vedenia,“ vyzdvihol Kameník.

Šancu vychatal brankár Ivan Krajčírik, ktorý medzi tromi žrďami žiaril aj podľa kouča Liptákov Jána Haspru. „My sme sa im potom postupom času vyrovnali. Potom nastal zlom v zápase, keď dostali červenú kartu a v závere polčasu mali veľkú šancu, ktorú chytil náš brankár, ktorý dnes chytal vynikajúco,“ uviedol tréner Haspra.

Skóre zápasu sa menilo v 63. minúte, keď Ružomberčania kopali štandardku. Priamy kop Liptákov zahral Kostadinov, ktorý našiel v pokutovom území hlavu Alexandra Mojžiša a bolo 1:0. „V druhom polčase sme dali gól zo štandardnej situácie, ale súper bol stále nebezpečný,“ pripomenul Haspra.

Pohronie bojovalo o výsledok do poslednej minúty. „Snažili sme sa behať. Bohužiaľ to dnes nevyšlo a súper je o ten gól šťastnejší,“ povedal tréner Kamení, ktorého slová potvrdil Haspra:

Spodná tabuľka Fortuna ligy po 5. kole nadstavby. Zdroj – Portál Fortunaliga.sk

„Ako povedal tréner hostí, dnes sme boli šťastnejší, lebo v žiadnom prípade sme neboli lepší, ale takou tou bojovnosťou sme to nakoniec uhrali a veľmi sa tešíme z troch bodov,“ uzavrel lodivod Ružomberka.

Liptáci si tak pripísali ďalšie dôležité tri body do tabuľky. Skupina o udržanie je veľmi vyrovnaná. Na prvej priečke sa aj naďalej nachádza Sereď. Senica preskočila víťazstvom Nitre aj Michalovce aj Nitru. Ružomberok je zatiaľ s 32 bodmi na druhej priečke.

Do konca sezóny zostáva ešte päť zápasov. Ružomberok si zmeria sily ešte doma so Sereďou, 1. mája v Michalovciach, potom doma so Senicou a Nitrou a posledný zápas v sezóne odohrajú Liptáci v Pohroní.