Úspechy tenisu v Lúčkach

V mládežníckych kategóriách predbehli aj tenisové akadémie z miest Slovenska.

Tenisový klub (TK) ŠPORT PARK LÚČKY vznikol dňa 11.02.2015 a bol zaregistrovaný ako riadny člen na Slovenskom tenisovom zväze (STZ). Počas svojej 6-ročnej činnosti pripravil celkom 25 hráčov rôznych detských a mládežníckych vekových kategórií,  ktorí sa pravidelne zúčastňovali tenisových turnajov riadených STZ, ako aj súťaží družstiev, ktoré organizuje Stredoslovenský tenisový zväz (SsTZ) Napriek mladému veku, ŠPORT PARK Lúčky dosiahol a dosahuje počas týchto rokov pôsobenia viaceré úspechy na turnajoch jednotlivcov ako aj družstiev.

„Družstvo chlapcov do desať rokov vyhralo za posledné štyri roky trikrát Majstrovstvá Stredoslovenského kraja. V aktuálnom ročníku Detského Davis Cupu 2021 chlapci tejto vekovej kategórie obsadili 5. miesto v rámci celého Slovenska a predbehli viaceré tenisové akadémie z veľkých a tenisovo významnejších miest, čo možno považovať za obrovský úspech,“ uviedol Ing. Miroslav Vrbacký, predseda TK.

Chlapcom sa darilo aj v súťažiach jednotlivcov. Martin Čellár (10 r.) získal v tomto roku striebro na Majstrovstvách stredoslovenského kraja (MSsK) a zvíťazil na viacerých celoslovenských tenisových turnajoch. Ľuboš Húsenica (10 r.) bol na MSsK bronzový a zvíťazil na medzinárodnom turnaji O pohár hejtmana juhomoravského kraja v Brne. „Aj družstvá dorastencov a dorasteniek obsadili pekné umiestnenia v súťaži družstiev v rámci stredného Slovenska,“ doplnil predseda TK.

Emma Karasová.
Jozef Karas.

Karas majstrom Slovenska a líder rebríčka v debli

Úspešný tenisový rok 2021 mal aj Jozef Karas (12 r.), ktorý sa stal majstrom Slovenska družstiev mladších žiakov do 12 rokov, ako hosťujúci hráč TC BASELINE Banská Bystrica.  V konečnom rebríčku v roku 2021 Slovenska mladších žiakov obsadil 1. miesto vo štvorhre a 6. miesto v dvojhre, čo ho vynieslo na krásne celkové 4. miesto slovenského rebríčka. Úspešne sa zúčastnil aj viacerých tenisových turnajov v rámci Európy. Na turnajoch TENNIS EUROPE U12 v meste Ulcinj (Čierna Hora) bol vo štvrťfinále a v srbskom Prokoplje bol v semifinále.

Úspešný rok mala aj jeho sestra Emma Karasová (15 r.), ktorá vo svojej kategórii dorastenky U16 (vek 15-16 rokov) obsadila 12. miesto v rámci slovenského tenisového rebríčka. Tiež sa zúčastnila na viacerých európskych turnajoch TENNIS EUROPE U16, z ktorých najlepší výsledok dosiahla v maďarskom Székesfehérvári, kde sa stala víťazkou štvorhry. V auguste 2021 získala aj prvé 2 body do celosvetového juniorského rebríčka ITF TENNIS, čím sa dostala na jeho 1778. miesto.

„Všetky tieto úspechy sme dosiahli s veľkou podporou a ochotou pracovať všetkých členov klubu, trénerov, rodičov aj Obce Lúčky. Touto cestou sa chcem preto poďakovať všetkým hráčom klubu, ktorí svojím vystupovaním a hráčskym majstrovstvom veľmi pekne reprezentovali svoj klub. Poďakovanie patrí tiež rodičom, trénerom a členom klubu za ich pracovitosť a nadšenie, ako aj a obci Lúčky za finančnú podporu. Naša tímová práca zviditeľnila obec Lúčky a zaradila ju na tenisovú mapu Slovenska,“ dodal M. Vrbacký.

Titulná fotografia: TK Lúčky.

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.